Rozlišení 24,3 Mpix CMOS, výklopný LCD 3,2" (8 cm)... více
28 090.91 Kč bez DPH
Obvykle 2 dny
33 990 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: VBA420AE
EAN: 0018208940325
Záruka: 2 roky
Výrobce: Nikon
Popis a parametry

Nikon D750 tělo

Fotoaparát má snímací čip FX.
Zobrazit všechny objektivy FX

 
Pro úpravu fotografií ve formátu RAW (NEF/NRW) použijte software Nikon Capture NX-D. Na stejném místě najdete i další softvare (Camera Control Pro 2, ViewNX-i atd) i české návody v PDF. Vše zdarma můžete stahovat zde

Obrazový snímač formátu FX s 24,3 milionu pixelů

Maximální úroveň detailů, maximální svoboda. Nový obrazový snímač nabízí široký dynamický rozsah s brilantní výkonností při všech citlivostech a poskytuje snímky s působivou ostrostí a bohatou tonalitou.

Špičková citlivost ISO

Při použití vysokých citlivostí ISO pořídíte ostřejší a brilantnější snímky s vyšším rozlišením. Základní rozsah citlivostí ISO 100–12 800 lze navíc dále rozšířit až na hodnoty ISO 50–51 200 (ekvivalentní hodnoty).

Automatické zaostřování profesionální úrovně

Fotoaparát D750 je vybaven automatickým zaostřováním s citlivostí až do −3 EV a režimem skupinové volby zaostřovacích polí Nikon, takže zaostřuje na objekt s vynikající přesností i za nízké hladiny osvětlení.

Odolný výklopný monitor

Monitor fotoaparátu umožňuje pořizovat snímky a videosekvence z jedinečných perspektiv. Lze jej vyklápět směrem nahoru v úhlu až 90 º a směrem dolů v úhlu až 75 º.

Vestavěné připojení Wi-Fi

Sdílejte své tvůrčí vize. Díky připojení Wi-Fi můžete přenášet působivé snímky s obrazovým polem ve formátu kinofilmu na kompatibilní chytré telefony nebo tablety. Stačí jen stáhnout zdarma dostupný software Wireless Mobile Utility do chytrého zařízení.¹

Sériové snímání s frekvencí až 6,5 sn./s

Sériové snímání umožňuje velmi všestranně zachycovat rychle se pohybující objekty. Umožňuje pořizovat nekompromisní snímky v plném rozlišení frekvencí až 6,5 sn./s ve formátu FX i DX.

Svoboda tvorby videosekvencí

Fotoaparát zaznamenává videosekvence Full HD (1 080p) při frekvenci 50p/60p. Během filmování je k dispozici rovněž rozsah citlivostí ISO v rozmezí ISO 100 až ISO 51 200 (ekvivalentní hodnoty) a volba času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě.

EXPEED 4

Systém zpracování obrazu EXPEED 4 zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků. Nabízí vynikající reprodukci snímků a špičkovou výkonnost ISO a poskytuje vysoké snímací frekvence při záznamu videosekvencí.

Systém Picture Control 2.0: poskytuje plnou kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, odstínem a sytostí barev při pořizování statických snímků a videosekvencí. Předvolba Ploché umožňuje snazší postprodukci a zaručuje získání maximálního dynamického rozsahu; parametr Zřetelnost zajišťuje jemné vyvážení úrovně detailů. Nastavení lze vizuálně kontrolovat během fotografování a celý fotografický proces lze zjednodušit uložením různých možností pro videosekvence a statické snímky prostřednictvím speciálního menu.

Monitor s nastavitelným barevným podáním: umožňuje upravovat vyvážení barev a jas v libovolném směru podle potřeb pracovního postupu fotografa. Antireflexní 8cm (3,2“) výklopný monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely umožňuje všestranné a ničím nerušené používání fotoaparátu za všech okolností.

Energeticky úsporná konstrukce: poskytuje delší dobu provozu na jedno nabití baterie. Fotoaparát je schopen pořídit až 1 230 statických snímků a až 55 minut stopáže videosekvencí² na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.

Snadno přenosný fotoaparát ve formátu kinofilmu: vynikající ergonomie a lehké monolitické tělo přístroje nabízejí skutečnou svobodu ve formátu kinofilmu. Hluboký grip umožňuje bezpečné uchopení fotoaparátu bez ohledu na velikost 7rukou a usnadňuje komfortní dlouhodobé držení fotoaparátu bez známek únavy.

Kompaktní a odolné provedení: přístroj D750 je díky odolnému tělu, které je utěsněno proti působení klimatických vlivů, připraven na jakékoli podmínky. Závěrka z kompozitu Kevlaru a uhlíkových vláken je testována na 150 000 pracovních cyklů a robustní monolitická struktura těla přístroje zprostředkovává jeho lehké a současně odolné provedení.

51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX: nabízí vynikající přesnost ve formátu kinofilmu. Systém umožňuje použití 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a je citlivý až do hodnoty −3 EV (ISO 100, 20 °C). Zaostřování zajišťuje rychlé zachycení objektu a poskytuje rozšířené možnosti uložení zaostřovacích polí podle orientace. Patnáct křížových snímačů uprostřed obrazového pole je kompatibilních s objektivy AF NIKKOR se světelností f/5,6 a vyšší, 11 zaostřovacích polí pracuje již od světelnosti f/8.

Skupinová volba zaostřovacích polí: nabízí vylepšené rozpoznání a sledování objektu. Skupinová volba zaostřovacích polí trvale monitoruje pět různých zaostřovacích polí a nabízí zlepšené zachycení objektu a oddělení pozadí při fotografování objektů, které jsou velmi malé a umístěné blízko vysoce kontrastního nebo rušivého pozadí. Skupinu těchto 5 zaostřovacích polí lze na základě požadavků kompozice posouvat v rámci 51 dostupných zaostřovacích polí.

Funkce D-Movie s více formáty obrazu: funkce D-Movie nabízí záznam videosekvencí ve více formátech obrazu se studiovou kvalitou pro filmování v různých podmínkách. Fotoaparát D750 zaznamenává videosekvence Full HD (1 080p) ve formátech FX a DX při snímací frekvenci 50p/60p se silně potlačeným výskytem obrazového šumu, moaré a falešných barev. Během záznamu lze využívat motorické nastavení clony a fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI plus současný záznam stopáže v plném rozlišení ve fotoaparátu a na externím záznamovém zařízení.

Svoboda tvorby videosekvencí: nabízí úplnou kontrolu nad stopáží během filmování. Pro záznam lze volit nastavení citlivosti ISO v hodnotách ISO 100 až ISO 51 200 (ekvivalentní hodnoty) a v expozičním režimu M lze použít funkci automatické regulace citlivosti ISO s pevně stanoveným rozmezím využitelných citlivostí počínaje hodnotou ISO 200. Systém 3D redukce šumu Nikon potlačuje náhodný šum, zkreslení a blikavý šum při filmování s nastavením vysokých citlivostí ISO. Režim Zebra (zobrazení nejvyšších jasů) zobrazuje na monitoru fotoaparátu přesnou polohu míst se ztrátou kresby ve světlech.

Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi: vylepšené možnosti ovládání zvuku zaručují kvalitnější záznam zvuku a nabízejí větší celkovou všestrannost. Vstup pro stereofonní mikrofon a zvukový výstup dovolují jemně vyvažovat nastavení úrovně zvuku před zahájením záznamu i v jeho průběhu. K dispozici je volitelný frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí/lidský hlas) a funkce redukce hluku větru při záznamu zvuku pomocí vestavěného mikrofonu.

Vysoký dynamický rozsah (HDR): kombinuje dvě expozice na jediném snímku pro získání snímků kontrastních motivů s vysokou úrovní detailů.

Vestavěná funkce časosběrného snímání: umožňuje pomocí jednoduchých úkonů v menu fotoaparátu provádět časosběrné snímání s plynulými expozičními přechody. Pomocí intervalového snímání lze spouštět závěrku v předvolených intervalech. Funkce časosběrného snímání ukládá snímky jako soubory videosekvencí a umožňuje zrychlené přehrávání pomalu probíhajících dějů frekvencí 24× až 36 000× rychlejší v porovnání s normálním přehráváním.

Speciální efekty: řada speciálních efektů nabízí mnoho zábavy a k dispozici jsou rovněž motivové programy pro specifické situace a motivy. Speciální efekty, mezi které patří například Selektivní barva, Barevná skica, Efekt miniatury a Noční vidění, lze aplikovat na statické snímky i videosekvence. Náhled vybraného efektu lze zobrazit na fotoaparátu a upravit jeho intenzitu přímo během fotografování.

Neomezené sériové snímání: umožňuje pořizovat bezpočty snímků a produkovat špičkové snímky světelných stop. Při použití sériového snímání můžete fotografovat časy závěrky v délce 4 s a delšími, a získat tolik vysoce kvalitních snímků JPEG nebo RAW, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie. Díky extrémně malému časovému úseku mezi jednotlivými expozicemi můžete pomocí softwaru třetích stran plynule spojovat snímky světelných stop hvězd nebo koncových světel automobilů pro dosažení krásných efektů.

Systém Total Digital Imaging: odhalte skutečný potenciál obrazového snímače fotoaparátu D750 s 24,3 milionu pixelů za pomoci široké nabídky objektivů NIKKOR. Objektivy NIKKOR se svým výjimečně vysokým rozlišením splňují nároky fotografů ve všech oblastech fotografie. Fotoaparát D750 je rovněž plně kompatibilní se systémem kreativního osvětlení Nikon, který tvoří vrchol možností v této oblasti: spolupracuje s řadou všestranných blesků Nikon a umožňuje tvůrčí zábleskovou fotografii při použití blesku na fotoaparátu i mimo fotoaparát.

Dálkové ovládání: podpořte svůj pracovní postup prostřednictvím speciálního příslušenství pro profesionální bezdrátové dálkové ovládání a přenos snímků. Fotoaparát můžete dálkově ovládat s využitím vestavěného připojení Wi-Fi fotoaparátu a chytrého zařízení se speciální aplikací WMU.¹ Pro získání více možností při bezdrátovém fotografování použijte bezdrátový vysílač/přijímač WR-R10 a bezdrátový vysílač WR-T10 nebo ovládejte nastavení fotoaparátu pomocí bezdrátového dálkového ovládání WR-1. Chcete-li se připojovat ke kabelovým sítím Ethernet a bezdrátovým sítím LAN, použijte volitelnou komunikační jednotku UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním WT-5.

Paměťová média: dva sloty pro kartu SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.

Specifikace: 

Typ

Digitální jednooká zrcadlovka

Upevňovací bajonet

Bajonet Nikon F (s AF propojením a AF kontakty)

Efektivní obrazový úhel

Formát Nikon FX

Obrazový snímač

Snímač CMOS o rozměrech 35,9 × 24 mm

Celkový počet pixelů

24,93 milionu

Systém redukce prachu

Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci Odstranění prachu ze snímku (vyžaduje software Capture NX-D)

Počet efektivních pixelů

24,3 milionu

Velikost obrazu (v pixelech)

Obrazové pole FX (36 × 24): (L) 6 016 × 4 016, (M) 4 512 × 3 008, (S) 3 008 × 2 008. Obrazové pole 1,2× (30 × 20): (L) 5 008 × 3 336, (M) 3 752 × 2 504, (S) 2 504 × 1 664.

Obrazové pole DX (24 × 16): (L) 3 936 × 2 624, (M) 2 944 × 1 968, (S) 1 968 × 1 312.

Snímky formátu FX pořízené v živém náhledu pro videosekvence: (L) 6 016 × 3 376, (M) 4 512 × 2 528, (S) 3 008 × 1 688.

Snímky formátu DX pořízené v živém náhledu pro videosekvence: (L) 3 936 × 2 224, (M) 2 944 × 1 664, (S) 1 968 × 1 112.

Poznámka: Snímky pořízené v režimu živého náhledu pro videosekvence mají poměr stran 16 : 9. Fotoaparát nabízí volitelné formáty založené na formátech DX a FX.

Ukládání dat – formát souborů

NEF (RAW): 12 nebo 14 bitů, bezeztrátově komprimované nebo komprimované.

JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1 : 4), normální (cca 1 : 8) a základní (cca 1 : 16) (nastavení komprese Priorita velikosti); k dispozici je rovněž nastavení komprese Optimální kvalita.

NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control

Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Ploché; možnost modifikace parametrů u vybraných předvoleb Picture Control; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control

Paměťová média

Paměťové karty SD, SDHC (s podporou standardu UHS-I), SDXC (s podporou standardu UHS-I)

Dva sloty pro paměťovou kartu

Slot 2 lze použít jako záložní nebo doplňkový slot, resp. lze oba sloty použít k oddělenému ukládání snímků ve formátech NEF + JPEG; snímky lze kopírovat mezi paměťovými kartami v obou slotech.

Systém souborů

DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge

Hledáček

Pevně vestavěný pentagonální hranol

Obrazové pole

FX (36 × 24): cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně. 1,2× (30 × 20): cca 97 % obrazu horizontálně a 97 % obrazu vertikálně. DX (24 × 16): Cca 97 % obrazu horizontálně a 97 % obrazu vertikálně

Zvětšení

Cca 0,7× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, −1 m−1)

Předsunutí výstupní pupily okuláru

21 mm (−1 m−1; od vrcholu oční čočky okuláru hledáčku)

Dioptrická korekce

−3 až +1 m−1

Zaostřovací matnice

Čirá matnice typu B BriteView Clear Matte Mark III se značkami oblasti činnosti automatického zaostřování a možností zobrazení pomocné mřížky

Zrcadlo

Automaticky vratné

Kontrola hloubky ostrosti

Ano. Stisknutím tlačítka Pv se clona objektivu zavře na hodnotu vybranou uživatelem (režimy A a M) nebo nastavenou fotoaparátem (ostatní režimy)

Clona objektivu

Elektronicky řízená automatická irisová clona

Kompatibilní objektivy

Přístroj je kompatibilní s objektivy AF NIKKOR včetně typů G, E a D (na objektivy PC se vztahují určitá omezení), s objektivy DX (při použití obrazového pole formátu DX 24 × 16 1,5×), AI-P NIKKOR a s objektivy bez CPU vybavenými systémem AI (pouze expoziční režimy A a M). Objektivy IX NIKKOR, objektivy pro F3AF a objektivy bez systému AI nelze použít. V kombinaci s objektivy se světelností f/5,6 a vyšší lze použít elektronický dálkoměr (11 zaostřovacích polí podporuje elektronický dálkoměr již od světelnosti objektivu f/8).

Typ závěrky

Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem

Časy závěrky

1/4 000–30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV, Bulb (B), Time (T), X200

Synchronizační čas pro práci s bleskem

X = 1/200 s; možnost synchronizace při časech závěrky 1/250 s a delších (při použití časů závěrky v rozmezí 1/250 s až 1/200 s klesá dosah blesku)

Snímací režimy

S (jednotlivé snímky), CL (pomalé sériové snímání), CH (rychlé sériové snímání), Q (tichá expozice), Samospoušť, MUP (předsklopení zrcadla), Qc (tiché sériové snímání)

Snímací frekvence

Cca 6 sn./s, 1–6 sn./s (CL), 6,5 sn./s (CH) nebo 3 sn./s (Qc)

Samospoušť

2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1−9 expozic v intervalech 0,5, 1, 2 nebo 3 s

Režimy dálkového ovládání

Dálkové ovládání se zpožděním, dálkové ovládání s rychlou reakcí, dálkové ovládání s předsklopením zrcadla (ML-L3)

Měření expozice

TTL měření expozice pomocí RGB snímače 91K (cca 91 000 pixelů)

Metody měření expozice

Měření Matrix: 3D Color Matrix III (objektivy typu G, E a D); Color Matrix III (ostatní objektivy s vestavěným CPU); Color Matrix při použití objektivů bez CPU po zadání dat objektivu uživatelem. Integrální měření se zdůrazněným středem: Cca 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 12 mm uprostřed obrazu. Průměr kruhové plošky lze změnit na 8, 15 nebo 20 mm, resp. lze aktivovat integrální měření celého obrazového pole (při použití objektivů bez CPU se využívá kruhová ploška o průměru 12 mm). Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 4 mm (cca 1,5 % obrazového pole) v místě zvoleného zaostřovacího pole (resp. v místě centrálního zaostřovacího pole – při použití objektivu bez CPU). Měření orientované na nejvyšší jasy: Dostupné v kombinaci s objektivy typu G, E a D; při použití ostatních objektivů je ekvivalentní integrálnímu měření se zdůrazněným středem.

Pracovní rozsah (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 °C)

Měření Matrix, integrální měření se zdůrazněným středem a měření orientované na nejvyšší jasy: 0−20 EV. Bodové měření: 2−20 EV

Propojení expozimetru

CPU, AI

Režimy

Plně automatické režimy Auto (auto; auto (vypnutý blesk); motivové programy (portrét; krajina; děti; sporty; makro; noční portrét; noční krajina; párty/interiér; pláž/sníh; západ slunce; úsvit/soumrak; portrét zvířat; světlo svíčky; kvetoucí příroda; podzimní barvy; jídlo); speciální efekty (noční vidění; barevná skica; efekt miniatury; selektivní barva; silueta; high-key a low-key); programová automatika s flexibilním programem (P); clonová automatika (S); časová automatika (A); manuální expoziční režim (M); U1 (uživatelská nastavení 1), U2 (uživatelská nastavení 2)

Korekce expozice

K dispozici v rozmezí −5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV v režimech P, S, A, M, SCENE a Noční vidění

Expoziční bracketing

2–9 snímků v krocích po 1/3, 1/2, 2/3 nebo 1 EV, 2–5 snímků v krocích po 2 nebo 3 EV

Expoziční paměť

Naměřené hodnoty jasu lze uložit do paměti stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Citlivost ISO

ISO 100–12 800 v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV. Lze nastavit rovněž na cca 0,3, 0,5, 0,7 nebo 1 EV (ekvivalent ISO 50) pod ISO 100, resp. na cca 0,3, 0,5, 0,7, 1 nebo 2 EV (ekvivalent ISO 51 200) nad ISO 12 800; možnost automatické regulace citlivosti ISO

Funkce Active D-Lighting

Automaticky, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto

Bracketing ADL

2 snímky exponované s využitím předvoleného nastavení funkce ADL pro jeden snímek, nebo 3–5 snímků s využitím předvolených hodnot pro všechny snímky

Automatické zaostřování

Pokročilý AF modul Nikon Multi-CAM 3500 II s TTL fázovou detekcí, možností jemného doladění zaostření, 51 zaostřovacími poli (15 křížových snímačů; 11 snímačů s podporou světelnosti f/8) a pomocným světlem AF (pracovní rozsah cca 0,5–3 m)

Pracovní rozsah

−3 až +19 EV (ISO 100, 20 °C)

Zaostřovací režimy

Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S), kontinuální zaostřování (AF-C), automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu fotografovaného objektu. Manuální zaostřování (M): Lze použít elektronický dálkoměr

Zaostřovací pole

Lze volit z 51 nebo 11 zaostřovacích polí

Režimy činnosti zaostřovacích polí

Jednotlivá zaostřovací pole; dynamická volba 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí, 3D sledování objektu, skupinová volba zaostřovacích polí, automatická volba zaostřovacích polí

Blokování zostření

Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Vestavěný blesk

Programy auto, portrét, děti, makro, noční portrét, párty/interiér, portrét zvířat, barevná skica: Automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy Programy P, S, A, M, jídlo: Manuální vyklopení blesku do pracovní polohy pomocí tlačítka

Směrné číslo

Cca 12, 12 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku 

TTL: i-TTL řízení záblesku s využitím RGB snímače 91K (cca 91 000 pixelů) v kombinaci s vestavěným bleskem; i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s měřením Matrix, integrálním měřením se zdůrazněným středem a měřením orientovaným na nejvyšší jasy, standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s bodovým měřením

Zábleskové režimy

Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy a redukce efektu červených očí, doplňkový záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace s dlouhými časy, synchronizace s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, vypnuto; podpora automatické vysoce rychlé FP synchronizace blesku

Korekce zábleskové expozice

−3 až +1 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV

Zábleskový bracketing

2–9 snímků v krocích po 1/3, 1/2, 2/3 nebo 1 EV. 2–5 snímků v krocích po 2 nebo 3 EV

Indikace připravenosti k záblesku

Svítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků; bliká po vyzáření záblesku na plný výkon

Sáňky pro upevnění příslušenství

Standardní sáňky ISO 518 se středovým synchronizačním kontaktem, datovými kontakty a aretací

Systém kreativního osvětlení

Nikon Podporován systém Nikon CLS; dostupný režim Řídicí jednotka

Synchronizační konektor

Adaptér AS-15 se synchronizačním konektorem (dostupný samostatně)

Vyvážení bílé barvy

Automaticky (2 typy), žárovkové světlo, zářivkové světlo (7 typů), přímé sluneční světlo, blesk, zataženo, stín, manuální nastavení (možnost uložení až 6 hodnot, možnost bodového měření vyvážení bílé barvy v režimu živého náhledu), výběr barevné teploty (2 500 K – 10 000 K), vše s možností jemného vyvážení

Bracketing vyvážení bílé barvy

2–3 snímky v krocích po 1, 2 nebo 3

Živý náhled – režimy

Živý náhled pro statické snímky, živý náhled pro videosekvence

Živý náhled – zaostřovací režimy

Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); nepřetržité zaostřování (AF-F). Manuální zaostřování (M)

Živý náhled – režimy činnosti zaostřovacích polí

Zaostřování s detekcí tváří, velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, sledování objektu

Živý náhled – automatické zaostřování

Automatické zaostřování s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití režimu Zaostřování s detekcí tváří nebo Sledování objektu volí fotoaparát místo zaostření automaticky)

Videosekvence – měření expozice

TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Videosekvence – metody měření expozice

Měření Matrix, integrální měření se zdůrazněným středem a měření orientované na nejvyšší jasy

Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence

1 920 × 1 080; 60p (progresivní), 50p, 30p, 25p, 24p. 1 280 × 720; 60p, 50p. Přesné snímací frekvence pro režimy 60p, 50p, 30p, 25p a 24p jsou 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 obr./s; všechny volitelné možnosti podporují vysokou a normální kvalitu obrazu

Videosekvence – formát souborů

MOV

Videosekvence – komprese videa

Pokročilé kódování videa H.264/MPEG-4

Videosekvence – formát záznamu zvuku

Lineární PCM

Videosekvence – zařízení pro záznam zvuku

Vestavěný nebo externí stereofonní mikrofon; regulace citlivosti

Monitor

Úhlopříčka 8 cm (3,2˝). Výklopný TFT LCD monitor z nízkoteplotního křemíku s pozorovacím úhlem cca 170 °, zobrazením cca 100 % obrazového pole, regulací jasu a nastavením úhlu vyklopení. Cca 1 229 000 pixelů (VGA; 640 × RGBW × 480 = 1 228 800 pixelů)

Přehrávání

Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 72 snímků, přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, zobrazení informací o snímku, zobrazení dat o poloze a automatické otáčení snímků

USB

Hi-Speed USB; doporučuje se připojovat k vestavěnému portu USB

Výstup

HDMI Konektor HDMI typu C

Zvukový vstup

Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení)

Zvukový výstup

Stereofonní konektor mini jack (3,5 mm)

Konektor(y) pro připojení příslušenství

Bezdrátová dálková ovládání: WR-1, WR-R10 (dostupná samostatně). Kabelová spoušť: MC-DC2 (dostupná samostatně). Zařízení GPS: Jednotka GP-1/GP-1A (dostupná samostatně)

Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

IEEE 802.11b, IEEE 802.11g

Komunikační protokol Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

IEEE 802.11b: DSSS/CCK IEEE 802.11g: OFDM

Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

2 412–2 462 MHz (kanály 1–11)

Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled)

Cca 30 m (při absenci rušení; skutečný dosah se může měnit v závislosti na síle signálu a přítomnosti či nepřítomnosti překážek)

Datové toky Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (skutečné naměřené hodnoty)

54 Mb/s. Maximální logické datové toky podle standardů IEEE. Skutečné hodnoty mohou být odlišné.

Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

Autentizace: Otevřený systém, WPA2-PSK. Kódování: AES

Přístupové protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

Infrastruktura

Podporované jazyky

Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština

Baterie

Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15

Battery Pack

Volitelný multifunkční Battery Pack MB-D16 napájený jednou dobíjecí lithium-iontovou baterií Nikon EN-EL15, resp. šesti alkalickými, nikl-metal hydridovými nebo lithiovými tužkovými bateriemi AA

Síťový zdroj

Síťový zdroj EH-5b; vyžaduje konektor pro připojení síťového zdroje EP-5B (dostupný samostatně)

Stativový závit

1/4˝ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)

Cca 140,5 × 113 × 78 mm

Hmotnost

Cca 840 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 750 g (pouze tělo fotoaparátu)

Provozní podmínky – teplota

0 °C – 40 °C

Provozní podmínky – vlhkost

85 % nebo méně (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství

 • Fotoaparát
 • Gumová očnice DK-21
 • krytka těla BF-1B
 • dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15 s krytkou kontaktů
 • nabíječka baterií MH-25a
 • krytka okuláru hledáčku DK-5
 • kabel USB UC-E17
 • popruh AN-DC14
 • instalační disk CD-ROM softwaru ViewNX 2
 • český návod

 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Fotoaparát je vybaven záručním listem, českým návodem a menu.
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.NIKON.cz.
ParametryPorovnání
Výrobce
Nikon
Modelová řada
Nikon D750
Rozlišení (Mpix)
24,3
Snímač
35,9 × 24 mm CMOS
Formát snímače
Full Frame
Typ bajonetu
Nikon F
Stabilizace na čipu
Ne
Systém redukce prachu
Ano
WiFi
ANO - Vestavěné
Počet objektivů v setu
0
Rozsah ohniska
0 mm
Rozsah časů
1/4000 - 30s, B
Synchronizace s bleskem
1/200 (1/250) a delší
Citlivost ISO
100 - 12.800, +/- EV (ekvivalent 50 - 51.200)
Ulhopříčka LCD (palce)
3,2" (8 cm)
Paměťové karty
Secure Digital SD, SDHC (s podporou standardu UHS-I), SDXC (s podporou standardu UHS-I)
Video
1 920 × 1 080; 60p (progresivní), 50p, 30p, 25p, 24p || 1 280 × 720; 60p, 50p.
Napájení
Baterie EN-EL15, volitelně: bateriový grip MB-D16, síťový zdroj EH-5b
České menu
Ano
Rozměry
140,5 × 113 × 78 mm
Hmotnost
840 g
Obsah balení
Fotoaparát, gumová očnice DK-21, krytka těla BF-1B, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15 s krytkou kontaktů, nabíječka baterií MH-25a, krytka okuláru hledáčku DK-5, kabel USB UC-E17, popruh AN-DC14, instalační disk CD-ROM softwaru ViewNX 2, český návod, poukázka na 4 čištění čipu zdarma.
Distribuce
CZ
Barva
černá
doporučené příslušenství

Nikon D750 tělo

Zadejte prosím své jméno
Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326