Full frame digitální bezzrcadlovka v retro stylu inspirovaná legendární FM2 s technologií Z8, Z9.... více
57 842.98 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem u dodavatele, obvyklá dodací doba 2-3 dny
69 990 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: VOA120K001
Kód dod.: VOA120K001
EAN: 4960759913685
Záruka: 2 roky
Výrobce: Nikon
Popis a parametry

Nikon Z f + 40/2,0 SE

Ocenění:

Hlavní vlastnosti: 

 • Full frame bezzrcadlovka
 • Rozlišení 24,5 Mpix
 • Design inspirovaný legendární kinofilmovou zrcadlovkou FM2
 • Technologie z vlajkových lodí Z8 a Z9 - systém EXPEED 7
 • Vestavěná stabilizace obrazu v 5. osách s účinností až 8 EV
 • Detekce objektu i při manuálním zaostřování
 • Pixel shift - umožnuje zkombinovat až 32 snímků pro vytvoření snímku s extrémně vysokým rozlišením a špičkovou reprodukcí barev.
 • Výklopný a otočný displej s možností ovládání dotykem
 • Černobílý (monochromatický) režim přístupný přímo z otočného voliče
 • Mechanické ovládací prvky pro citlivost, čas a korekci expozice

Inspirace fotoaparátem Nikon FM2

Fotoaparát Z f kombinuje design klasického filmového fotoaparátu Nikon s pokročilými technologiemi řady Z pro dosažení výkonnosti nové úrovně. Jde o perfektní spojení minulosti s přítomností.

 

Skutečný výkon formátu FX. Čistá tvořivost.

Analogový vzhled a ovládací prvky fotoaparátu Z f vám mohou připomínat kinofilmové jednooké zrcadlovky z minulých dob, ale tento fotoaparát mirrorless formátu FX nabízí výkon na úrovni současné doby – a je připraven splnit všechny vaše tvůrčí potřeby. Obrazový snímač CMOS formátu FX s 24,5 milionu pixelů kombinuje systém zpracování obrazu EXPEED 7 s propustností světla bajonetu Nikon Z s velkým průměrem pro poskytnutí větší tvůrčí svobody. Ostrost, kontrast, přesnost barev, dynamický rozsah, přesnost zaostřování, výkonnost za nízké hladiny osvětlení – získáte všechny potřebné nástroje pro vytvoření vašeho jedinečného fotografického stylu. Systém EXPEED 7 používaný v profesionálních fotoaparátech Nikon Z 8 a Z 9 udržuje synchronní práci všech součástí fotoaparátu. Pohání algoritmy automatického zaostřování s hlubokým učením, které umožňuje přístroji Z f detekovat a sledovat více objektů než jakýkoli jiný fotoaparát mirrorless. Tento systém se rovněž skrývá za výkonnou redukcí vibrací fotoaparátu s účinností 8 EV.* Systém EXPEED 7 je rovněž důvodem, proč je obrazový snímač schopen poskytovat výjimečně čisté a brilantní snímky bez obrazového šumu při vysokých citlivostech ISO. V případě statických snímků poskytuje fotoaparát Z f nativní rozsah citlivostí ISO 100–64 000 (rozšiřitelný na 204 800 v režimu Hi 1,7). Při záznamu videa je maximální nativní citlivost ISO 51 200 (rozšiřitelná na 204 800 v režimu Hi 2). Bez ohledu na to, jestli fotografujete večer nebo za špatného osvětlení, resp. chcete získat detailní snímky za jasného slunečního světla. Vždy získáte požadovaný snímek.

Revoluční stabilita s vylepšenou redukcí vibrací

Redukci vibrací, jako je tato, jste ještě neviděli. Vylepšený systém redukce vibrací fotoaparátu Z f udrží stabilní každý snímek – díky působivé redukci vibrací ve fotoaparátu v 5 osách s účinností 8 EV a první redukci vibrací orientované na zaostřovací pole.1,2 V případě statických snímků poskytuje redukce vibrací orientovaná na použité zaostřovací pole skutečně revoluční prostředek kontroly nad nejostřejším místem v obrazovém poli. Namísto jednoduché stabilizace střední části obrazu cílí systém redukce vibrací na aktivní zaostřovací pole. Bez ohledu na to, jestli vytváříte kompozici obrazu se zaostřeným místem na okraji obrazového pole, nebo sledujete rychle se pohybující objekt, vždy získáte perfektně brilantní a stabilní obraz tam, kde potřebujete. V případě videa můžete kombinovat redukci vibrací pohybem obrazového snímače fotoaparátu s elektronickou redukcí vibrací.3 Získáte tak plynulé záběry za chůze, a pokud použijete širokoúhlý objektiv NIKKOR Z, je korigováno jakékoli lichoběžníkové zkreslení obrazu. Ať již jde o statické snímky nebo video, je redukce vibrací ve fotoaparátu vynikající pro stabilizaci objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. A rovněž můžete nasadit své cenné historické objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F a fotografovat s využitím všech výhod výkonné redukce vibrací fotoaparátu Z f s účinností 8 EV bez jakékoli ztráty kvality obrazu.

Detekce objektu i při manuálním zaostřování

Díky vysokému výkonu systému EXPEED 7 a technologii hlubokého učení přináší tento fotoaparát mirrorless formátu FX špičkového asistenta pro manuální zaostřování: detekci objektu. Pokud aktivujete detekci objektu při fotografování v režimu manuálního zaostřování (MF), fotoaparát Z f rozpozná objekt a automaticky na něj umístí zaostřovací pole. Jedná se o skutečnou úsporu času při pořizování portrétů lidí, zvířat nebo ptáků, protože se můžete spolehnout na to, že fotoaparát umístí zaostřovací pole na tvář nebo oko objektu. Na vás tak zbývá soustředění na kompozici snímku. Detekce objektu v režimu manuálního zaostřování pracuje při fotografování s využitím hledáčku i monitoru. A lze ji použít rovněž při fotografování s historickými objektivy s bajonetem Nikon F.

Dosáhněte působivých detailů s využitím funkce pixel shift

Poprvé ve fotoaparátu Nikon Z umožňuje funkce pixel shift zkombinovat až 32 snímků pro vytvoření snímku s extrémně vysokým rozlišením a špičkovou reprodukcí barev. Tato funkce je ideální pro fotografování v kontrolovaných studiových podmínkách – nebo pro libovolnou scénu se zcela nehybným objektem. Vyberte možnost posunu obrazového snímače o jeden pixel pro spojení čtyř nebo osmi snímků do snímku RAW se 24 megapixely, jehož velikost bude ekvivalentní čtyřem snímkům RAW. Nebo vyberte možnost posunu obrazového snímače o 0,5 pixelu pro spojení 16 nebo 32 snímků a vytvoření snímku RAW s rozlišením zvýšeným až na ohromných 96 milionů pixelů, resp. maximální velikostí obrazu ekvivalentní 16 snímkům RAW. Když spojíte osm nebo 32 snímků, dojde k dramatické redukci moaré, falešných barev a šumu. V kombinaci s výkonným zaostřovacím systémem fotoaparátu Z f jsou výsledky fotografování za pomoci funkce pixel shift velmi působivé. Od působivých výsledků až po zcela úžasné – a skutečně nic mezi tím.4

Výklopný a otočný monitor

První výklopný a otočný dotykový monitor ve fotoaparátu Nikon Z formátu FX usnadňuje fotografování z libovolného úhlu při zachování jasného výhledu na celé obrazové pole. Navíc je k dispozici zcela nový způsob přiřazování funkcí pro fotografování pomocí Fn dotykem. Funkce Fn dotykem umožňuje přiřazovat klíčové ovládací prvky devíti přizpůsobitelným oblastem jasného dotykového monitoru s vysokým rozlišením. Jde o všestranný a intuitivní způsob ovládání fotoaparátu: stačí jen klepnout na požadovanou oblast pro přemístění zaostřovacího pole, přepnutí mezi očima objektu, výběr zobrazení mřížky, aktivaci virtuálního horizontu a další. Při aktivované funkci Fn dotykem můžete i za současného pohledu do hledáčku pro tvorbu kompozice snímku současně palcem na monitoru orientovat zaostřování. Ať již použijete při fotografování monitor nebo hledáček, ovládání fotoaparátu je vždy plynulé a snadné. Otočíte-li fotoaparát pro fotografování na výšku, otočí se rovněž menu a ovládací prvky na obrazovce do orientace na výšku. A pokud otočíte monitor směrem k sobě, fotoaparát se automaticky přepne do režimu autoportrétu.

 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Fotoaparát je vybaven záručním listem, českým návodem a menu.
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.NIKON.cz.
ParametryPorovnání
Výrobce
Nikon
Modelová řada
Nikon Z f
Rozlišení (Mpix)
24,5
Snímač
CMOS FX, 35,9 mm × 23,9 mm
Formát snímače
Full Frame
Typ bajonetu
Nikon Z
Stabilizace na čipu
Ano
Systém redukce prachu
Ano
WiFi
ANO - Vestavěné
Počet objektivů v setu
1
Sada
40/2,0 mm
Rozsah časů
1/8000 - 30s, B, T
Synchronizace s bleskem
1/200s
Citlivost ISO
100-51200 (204800)
Ulhopříčka LCD (palce)
3,2 (8 cm) výklopný
Paměťové karty
2 sloty: SD, SDHC (kompatibilní s UHS-II), SDXC (kompatibilní s UHS-II), microSD (micro Secure Digital) | microSDHC (kompatibilní s UHS-I), microSDXC (kompatibilní s UHS-I)
Video
3840 x 2160 (4K UHD): 60p/50p/30p/25p/24p 1920 x 1080: 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p Note: Actual frame rates for 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p, and 24p are 119.88, 100, 59.94, 50, 29.97, 25, and 23.976 fps respectively.
Napájení
Li-Ion EN-EL15c
České menu
Ano
Rozměry
144 x 103 x 49 mm
Hmotnost
710 g
Obsah balení
Fotoaparát, objektiv 40/2,0 SE, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1 (dodává se nasazená na fotoaparát), gumová očnice DK-33 (dodává se nasazená na fotoaparát), krytka těla BF-N1, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15c s krytkou kontaktů, popruh AN-DC27, kabel USB UC-E25, český návod.
Distribuce
CZ
Barva
černá

Nikon Z f + 40/2,0 SE

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326