Objektivy Sigma

 

Dělení objektivů podle řad:

  Contemporary

Navrženo pro dnešního fotografa, který chce univerzální objektiv. Řada Contemporary má vynikající optické vlastnosti a kompaktnost pro vysoce výkonné objektivy, které pokrývají širokou škálu potřeb.

 Art

Navrženo pro ty, kteří vidí fotografii jako kritické vyjádření sebe sama. Řada Art nabízí sofistikovaný optický výkon a expresivní výkon pro vyjádření vašich uměleckých vizí.

 Sport

Objektivy navrženy pro dynamické focení ve zlomcích sekund. Řada Sport dodává sofistikovaný optický výkon, aby Vás přiblížila k těm silných akčním snímkům, které hledáte.

 Série I

Premium Compact Primes - Objektivy navrženy pro použití v bezzrcadlovkách.

 

Význam zkratek v názvech

DG OBJEKTIVY

Objektivy pro klasické kinofilmové a digitální zrcadlovky. Úprava objektivu pro použití s digitální zrcadlovkou (pokryje plný formát "full-frame").

 

DC OBJEKTIVY

Objektivy určené pouze pro snímací čipy formátu APS-C (tedy není určen pro plný formát "full-frame").

 

DN OBJEKTIVY

Digital Neo -Vysoce výkonné objektivy s pevným ohniskem pro bezzrcadlovky (mirrorless).

 

ASP — ASFÉRICKÉ OBJEKTIVY

Systém používání asférických členů redukuje počet optických členů, zmenšuje stavební délku objektivu a zvyšuje možnosti v kvalitativním provedení.

 

 

APO - APO OBJEKTIVY

Některé členy APO objektivů jsou vyrobeny z optického skla s velmi nízkým rozptylem světla a jsou navrženy tak, aby byla minimalizována barevná vada a bylo dosaženo kvalitnějšího obrazu.

 

HSM - HYPER-SONIC MOTOR

Jedná se o objektivy používající motorický pohon na principu ultrazvukových vln k zabezpečení tichého a rychlého AF chodu. Pokud fotíte s Nikonem D40, D40x nebo s D60 bude Vám bez problému fungovat automatické ostření.

 

RF - ZADNÍ ZAOSTŘOVÁNÍ

Značkou RF jsou označeny objektivy, jejichž zaostřování zajišťuje zadní optická skupina. Vynikají rychlým a přesným ostřením.

 

IF - VNITŘNÍ ZAOSTŘENÍ

Objektivy s vnitřním zaostřováním jsou označovány jako IF. Ostření probíhá změnou polohy vnitřních optických skupin, objektiv při zaostřování nemění svou délku. Ostření je krátké a přesné.

 

EX OBJEKTIVY

Označení EX nesou objektivy nejvyšší kvalitativní třídy, kterou Sigma produkuje. Mají exkluzivní povrchovou úpravu, mechanické provedení a optickou kvalitu.

 

OS - OPTICKÝ STABILIZÁTOR

Systém OS (optical stabilizer) detekuje chvění obrazu a pak jej pohybem členů optického stabilizátoru eliminuje.

VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326