Olympus OM-D E-M1 Mark III + 12-40mm ED PRO černý

Tělo z hořčíkové slitiny, rozlišení 20,4 Mpix, snímač Live MOS 4/3, Wi-Fi konektivita... více
53 710.74 Kč bez DPH
Obvykle 2 dny
64 990 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: V207101BE000
EAN: 4545350053017
Záruka: 2 roky
Popis a parametry

Olympus OM-D E-M1 Mark III + 12-40mm ED PRO černý

HLAVNÍ VLASTNOSTI:

 • Kompaktní a lehké, ale robustní tělo z hořčíkové slitiny, stvořené pro vynikající mobilitu
 • Nejvýkonnější stabilizace obrazu na světě, s možností prodloužení expozice až o 7,5 kroku1
 • Vysoce ceněná odolnost přístrojů Olympus proti povětrnostním vlivům zaručuje ochranu proti prachu mrazu a stříkající vodě
 • Nový obrazový procesor TruPic IX zaručuje svižnou reakci a unikátní fotografické funkce
 • 20,4 MP Live MOS snímač s proslulou technologií SSWF a speciální povrchovou úpravou pro eliminaci prachu
 • AF systém se 121 křížovými zaostřovacími body s fázovou detekcí na obrazovém čipu, s různými možnostmi nastavení a režimy AF Target
 • Vylepšená ergonomie s multifunkčním voličem pro rychlé posouvání AF oblasti.
 • Rozměry: Š 134,1mm x V 90,9mm x H 68,9mm
 • Hmotnost: cca. 504g (pouze tělo), 580g (s baterií a SD kartou)

Popis:

Model nabízí nejlepší systém stabilizace obrazu na světě, umožňující prodloužit expozici až o 7,5 kroku1, nový obrazový procesor (TruePic IX), vysoce přesný a rychlý autofokus a další unikátní fotografické funkce.
Svou kompaktní a lehkou konstrukcí mění E-M1 Mark III definici pohotového fotoaparátu, a to bez kompromisů ve výkonu nebo kvalitě zobrazení. Ve spojení s rozsáhlou řadou vysoce kvalitních objektivů M.Zuiko nabízí profesionálním tvůrcům prakticky neomezený prostor pro naplnění jejich kreativních vizí.

Při polovičních rozměrech a hmotnosti oproti ostatním systémům s výměnnými objektivy je největší výhodou Olympusu úžasná mobilita kompaktního a lehkého fotografického systému, a to včetně objektivů. Široká nabídka výkonných objektivů s vysokým rozlišením přináší v kombinaci s účinnou stabilizací obrazu skvělé výsledky v podobě ostrých a kvalitních fotografií a videí. Nový OM-D E-M1 Mark III zpřístupňuje tyto výhody všem fotografům, kteří hledají profesionální a lehké vybavení. Přestože fotoaparát nalezne uplatnění ve všech oblastech fotografie, je díky svým schopnostem obzvlášť užitečný v terénu, např. při fotografování divoké přírody, v krajinářské a portrétní fotografii, ale také při natáčení akčních „run-and-gun“ videí.

Vysoká obrazová kvalita v kompaktním těle, podpořená souhrou nejlepší stabilizace obrazu na světě a nového obrazového procesoru.
Celý systém E-M1 Mark III (včetně libovolného objektivu M.Zuiko) je na profesionální fotografický systém mimořádně kompaktní a lehký, a zachovává si tak vynikající mobilitu, aniž by ztrácel cokoli ze špičkové obrazové kvality a vysokého výkonu, na jaký jsou nároční fotografové zvyklí.

Nejlepší výkon stabilizace obrazu na světě umožňuje fotografování z ruky v nejrůznějších situacích
Při synchronizaci 5osé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu se stabilizací v objektivu (u podporovaných objektivů2 ) dosahuje E-M1 Mark III nejvyššího výkonu stabilizace obrazu na světě, s možností prodloužit expozici až o 7,5 kroku. Taková úroveň stabilizace umožňuje fotografovat na tmavých místech a se super-teleobjektivy bez použití stativu, což otevírá fotografům a filmařům zcela nové možnosti. Bez použití Sync IS umožňuje samotná stabilizace v těle přístroje prodloužit expozici až o 7 kroků, a to s libovolným objektivem formátu MFT3.

Prvotřídní obrazová kvalita díky novému procesoru pro zpracování obrazu
TruePic IX a proslulé funkci Olympus High Res Shot
V kombinaci s novým obrazovým procesorem TruePic IX, 20,4 Megapixelovým Live MOS snímačem a rozsáhlou řadou vysoce kvalitních objektivů M.Zuiko zaručuje 5osý systém stabilizace minimální šum i při vysokém ISO a špičkovou obrazovou kvalitu s minimálním zkreslením v celé ploše snímku.
Pro uživatele, kteří potřebují vyšší rozlišení, je k dispozici funkce 50MP Handheld High Res Shot, která umožní pořídit snímky s rozlišením cca 50 Mpx bez použití stativu. Funkce Tripod High Res Shot umožňuje zaznamenat RAW a JPEG snímky s mimořádně vysokým rozlišení (ekvivalent cca 80 Megapixelů).

Funkce Live ND umožní docílit efektu dlouhé expozice bez potřeby optického ND filtru
Funkce Live ND, velmi oblíbená v OM-D E-M1X, se nyní objevuje i v tomto modelu. Uživatelé mohou volit intenzitu filtru od ND2 (jeden expoziční krok) až po ND32 (5 kroků) a před pořízením fotografie zkontrolovat efekt prodloužené expozice v hledáčku. Díky této funkci není třeba pro různé scény a objektivy nasazovat pokaždé jiný optický ND filtr, a je obzvláště užitečná pro objektivy, na které je obtížné ND filtr nasadit.

Utěsnění proti vodě a uznávané technologie Olympus jsou zárukou absolutní spolehlivosti i v těch nejdrsnějších podmínkách
Odolné tělo OM-D E-M1 Mark III z hořčíkové slitiny disponuje oceňovanou konstrukcí Olympus, odolnou proti prachu, stříkající vodě a mrazu, která umožní fotografovat v jakékoli lokalitě a prostředí.

Vysokorychlostní USB nabíjení za pochodu – dokonce i během fotografování nebo filmování
Li-ion baterii BLH-1 lze při připojení USB zdroje napájení plně nabít přímo ve fotoaparátu za pouhé dvě hodiny4. E-M1 Mark III je kompatibilní se standardem USB PD (USB Power Delivery), který umožňuje napájet fotoaparát přímo z externí powerbanky a fotografovat tak prakticky po neomezený čas – užitečné zejména pro astrofotografii nebo fotografování v chladném prostředí.

Pokročilé funkce redukce prachu s novou povrchovou úpravou snímače a závěrka s dlouhou životností
Díky vyspělé ultrazvukové technologii SSWF (která vibracemi s frekvencí 30 000Hz a zrychlením několika tisíc G5 účinně setřese z obrazového snímače prach a nečistoty) a nové povrchové úpravě snímače, představené poprvé v modelu OM-D E-M1X, nemá prach prakticky žádnou šanci se na snímači uchytit. Riziko skvrn způsobených prachem na snímači je tak oproti běžným modelům sníženo na desetinu.
Vysoce trvanlivá závěrka E-M1 Mark III byla úspěšně testována na 400 000 cyklů6 a nabízí tak mimořádnou úroveň spolehlivosti, která uspokojí i profesionální fotografy, kteří při své práci pořídí nepřeberné množství záběrů.

Rychlé a vysoce přesné automatické zaostřování s inovativním režimem Starry Sky AF a pokročilými režimy priority tváře/očí
OM-D E-M1 Mark III je vybaven 121bodovým systémem automatického zaostřování s fázovou detekcí na čipu, který umožňuje zaostřovat na různé oblasti v obraze. 75% vertikální a 80% horizontální pokrytí obrazu nabízí širokou oblast zaostření. Ve spojení s vyspělým AF algoritmem dokáže tato funkce s mimořádně velkou přesností kontinuálně ostřit na rychle se pohybující objekty. Na rozdíl od digitálních zrcadlovek zde nedochází k poklesu přesnosti AF při použití vysoce světelných objektivů. E-M1 Mark III nabízí velmi přesné zaostřování, které dokáže naplno využít schopnosti objektivů s velkým průměrem, jako jsou například objektivy se světelností f1.2.
Funkce sledování objektu AF/AE tracking lze využít s maximální rychlosti sekvenčního snímání 18 snímků za vteřinu a při zachování plného rozlišení 20,4 Megapixelů. Během vysokorychlostního sekvenčního snímání lze pro maximální přesnost sledovat objekt také v hledáčku.

Multifunkční volič pro rychlé posouvání AF oblasti při plném soustředění na obraz v hledáčku
Multifunkční volič (představený s modelem E-M1X) umožňuje sledovat scénu v hledáčku a současně palcem rychle posouvat oblast automatického zaostřování. Jelikož lze AF zóny posouvat pomocí voliče i během sekvenčního snímání, je možné přesně zaostřit i na chaoticky se pohybující objekty, s jakými se často setkáváme při fotografování divoké přírody. Bylo také přidáno nastavení smyčky, díky kterému může uživatel zvolit, zda se má při posouvání zastavit AF cíl na okraji obrazu, nebo zda se má při dosažení okraje přesunout na protilehlý okraj.

Vyspělý AF s prioritou tváře/očí
Režim automatického zaostřování s prioritou tváře/očí, který automaticky zaostřuje na tváře a oči fotografovaných osob, je nyní ještě vyspělejší. Nový obrazový procesor TruePic IX nabízí pokročilejší možnosti zpracování a vylepšený algoritmus AF lépe detekuje malé tváře a oči a udržuje stabilní zaostření na objekt i v situacích, ve kterých byla v minulosti detekce velmi obtížná (například zaostření na tvář z profilu). Nyní je také možné při focení a filmování použít k výběru obličejů tlačítka nebo dotykové ovládání, a detekci lze zapnout nebo vypnout jediným stiskem tlačítka. Tato vlastnost, spolu s dalšími všestrannými funkcemi pro tvorbu videa, dělá z E-M1 Mark III skvělý nástroj pro video bloggery.

Nová funkce Starry Sky AF umožňuje mimořádně přesné automatické zaostřování v astro fotografii
Starry Sky AF je nová funkce OM-D E-M1 Mark III, která způsobí revoluci ve světě astrofotografie. V minulosti se fotografové museli tradičně spolehnout na manuální zaostřování. Nově vyvinutý algoritmus autofokusu nyní umožňuje vysoce přesné zaostření i na ty nejdrobnější hvězdy zářící na noční obloze. Jedním ze dvou režimů Starry Sky AF je režim priority rychlosti (Speed Priority - výchozí nastavení), který upřednostňuje rychlost zaostření a dokončení AF operací v co nejkratším čase. Díky výkonné stabilizaci obrazu umožňuje tato funkce fotografovat širokoúhlým objektivem astro fotografie z ruky. Druhý režim priority přesnosti (Accuracy Priority) využívá jemně vyladěný focus scan a je užitečný pro fotografování konkrétních hvězd pomocí teleobjektivů.

Vybavený všestrannými fotografickými funkcemi, jako Pro Capture a nahrávání 4K videa z ruky, které podpoří vaši kreativitu
Režim Pro Capture pro zachycení prchavých momentů – i v nepředvídatelných situacích
Režim Pro Capture umožňuje fotografovat scény, které jsou pro fotografa obtížně načasovatelné, například vzlet ptáka. Pro Capture začne v momentě namáčknutí spouště ukládat snímky do vyrovnávací paměti, která pojme až 35 snímků v RAW / plném rozlišení. V okamžiku, kdy stisknete spoušť naplno, budou tyto snímky k dispozici, spolu se snímky pořízenými po stisku spouště.

Na voliči fotografických režimů je nyní dostupný režim B pro snadný přístup k funkci Live Composite
OM-D E-M1 Mark III je vybaven funkcí Live Composite, která skládá na sebe více záběrů pořízených stejným expozičním časem a do výsledného snímku přidává pouze světlejší body. Tak je možné zachytit pouze světelné stopy a zabránit příliš světlému pozadí, což bývá u snímků s dlouhou expozicí častý problém. Fotograf může díky funkci Live View sledovat proces vzniku světelné stopy v reálném čase. S přidáním režimu B na volič režimů jsou nyní funkce Live Composite, Live Bulb a Live Time snáze dostupné a konfigurovatelné.

Výkonná stabilizace OM-D umožňuje nahrávání 4K/C4K videí z ruky
E-M1 Mark III je vybaven IS režimem speciálně určeným pro natáčení videa. Elektronická stabilizace obrazu tvoří ve spojení s 5osou stabilizací posuvem snímače velmi výkonný systém, který ocení především filmaři. Poskytuje totiž dostatečný výkon pro tvorbu videoobsahu z ruky, bez použití stativu nebo externích stabilizačních zařízení, a to i pro formáty s vysokým rozlišením (např. 4K nebo Cinema 4K), které jsou velmi citlivé na chvění kamery.

Filmaři ocení možnost použití log profilu pro grading barev
Tento model podporuje profil OM-Log400, který poskytne filmařům velkou tvůrčí svobodu v podobě gradingu barev a nahrávek bez ztráty detailů ve světlech a stínech. Pro lepší čitelnost Live View je nyní k dispozici funkce View Assist, která konvertuje barevný gamut na zobrazení odpovídající Full HD standardu BT.709.

Nahrávání High-res zvuku pomocí audio záznamníku LS-P4 přináší křišťálově čistý profesionální zvuk
Spárování s externím audio záznamníkem Olympus LS-P4 rozšíří možnosti záznamu vysoce kvalitního zvuku videí. Tato sestava umožňuje záznam vysoce kvalitního zvuku při tvorbě videa. Například lze LS-P4 umístit do blízkosti objektu, nebo přepínat směrovost mikrofonu a přesně zacílit na zdroj zvuku.
Současně s uvedením OM-D E-M1 Mark III přichází také nový firmware pro LS-P4, a to ve verzi 1.10. S tímto novým firmware nyní funkce Slate Tone (užitečná pro editaci zvukových souborů) a Test Tone podporují také nastavení nahrávací úrovně.

Aplikace a programy Olympus pro pohodlnější fotografování a perfektní správu dat
Aplikace pro chytré telefony Olympus Image Share (OI.Share)
Aplikaci OI.Share lze použít pro připojení fotoaparátu pomocí Wi-Fi, import fotografických dat do chytrého telefonu a pro ovládání fotoaparátu pomocí telefonu. OI.Share lze nyní použít i k aktualizaci firmware fotoaparátu a k zálohování a obnovení nastavení OM-D E-M1 Mark III.

Editační software Olympus Workspace
Olympus Workspace zvládá profesionální úlohy, jako například zpracování RAW formátu nebo editaci snímků, a nabízí také velkou svobodu v uspořádání obrazovky. Pomocí USB připojte k počítači OM-D E-M1 Mark III a k rychlému zpracování RAW snímků v programu Olympus Workspace využijte sílu nového obrazového procesoru TruePic IX. Program obsahuje editační filtry Clarity a Dehaze pro širší možnosti vyjádření v astrofotografii a podobně.
S pomocí programu Olympus Workspace ve verzi 1.3 (vydané současně s představením OM-D E-M1 Mark III) lze také snadno nahradit původní zvuk videonahrávky za Hi Res zvuk, který jste během filmování současně nahráli pomocí LS-P4 / LS-100 v režimu Slate Tone.

Software pro ovládání fotoaparátu Olympus Capture
Tento počítačový software pro ovládání fotoaparátu splňuje nároky ateliérové fotografie. Software umožňuje importovat výsledky živého fotografování jen pomocí WiFi, bez použití USB kabelu. To přináší výrazné zefektivnění práce v ateliéru. Podporuje vysokorychlostní komunikaci v pásmu 5 GHz

 1. Se Sync IS stabilizací v 5 osách. Použitý objektiv: M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO. Při ohniskové vzdálenosti f=100mm (přepočet na 35mm: f=200mm), stabilizace při namáčknutí spouště: Vypnuto, snímková frekvence: vysokorychlostní. Podle standardů CIPA, při korekci pohybu ve dvou osách (příčné a vertikální). Ke 12. únoru 2020.
 2. M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO
  (ke 12. únoru 2020)
 3. Použitý objektiv: M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO. Při ohniskové vzdálenosti f=40mm (Přepočet na 35mm: f=80mm), podle standardů CIPA, při korekci pohybu ve dvou osách (příčné a vertikální).
 4. V případě připojení bateriového gripu HLD-9 se přes USB nabíjí pouze baterie ve fotoaparátu. Při napájení AC adaptérem AC-5 (prostřednictvím HLD-9) není funkce nabíjení k dispozici
 5. Pro srovnání: Piloti formule 1 jsou vystaveni přetížení přibližně 5 G
 6. Podle testovacích podmínek Olympus.

 

Obsah balení:

 • Tělo fotoaparátu (Černé)
 • Objektiv M.Zuiko Digital ED 12‑40mm F2.8 PRO
  • LC‑62D Krytka objektivu
  • LH‑66 Sluneční clona
  • LSC‑0918 Pouzdro objektivu
 • BLH‑1 Nabíjecí Lithium-Ion baterie
 • BCH‑1 Nabíječka baterií
 • Řemínek přes rameno
 • Micro 4/3 krytka těla (BC‑2)
 • CC‑1 Kabelová úchytka
 • CB‑USB11 USB kabel
 • Návod k použití
 • Servisní karta

 

 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Fotoaparát je vybaven záručním listem, českým návodem a menu.
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.OLYMPUS.cz
ParametryPorovnání
Výrobce
Olympus / OM SYSTEM
Modelová řada
Olympus OM-D E-M1 III
Rozlišení (Mpix)
20,4
Snímač
4/3" Live MOS
Formát snímače
Micro 4/3
Typ bajonetu
Micro 4/3
Stabilizace na čipu
Ano
Systém redukce prachu
Ano
WiFi
ANO - Vestavěné
Počet objektivů v setu
1
Rozsah ohniska
12-40 mm
Rozsah časů
1/8000 - 60 s, B
Synchronizace s bleskem
1/250 s / 1/8000 s (Režimu Super FP)
Citlivost ISO
LOW 64-6400, manuálně LOW-25600
Ulhopříčka LCD (palce)
3,0" (7,6 cm)
Paměťové karty
Kompatibilní typy SD karet (SDHC, SDXC, UHS-I, UHS-II) Pro nahrávání videa je doporučena SD karta Class 10 nebo lepší Pro snímání 4K, C4K, ALL-I je doporučena karta kompatibilní se standardy UHS-II nebo UHS-I U3.
Video
4K Videa 4096 x 2160 (C4K) / 24p / IPB (přibližně 237 Mbps) 3840 x 2160 (4K) / 30p, 25p, 24p / IPB (přibližně 102 Mbps) HD Kvalita obrazu Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV) Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 60p, 50p / IPB (SF, F, N) (MOV) HD 1280 x 720 (16:9) / 60p, 50p, 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N)
Napájení
Baterie BLH‑1
České menu
Ano
Rozměry
134,1 x 90,9 x 68,9 mm
Hmotnost
504 g
Obsah balení
Tělo fotoaparátu (Černé), Objektiv M.Zuiko Digital ED 12‑40mm F2.8 PRO, LC‑62D Krytka objektivu, LH‑66 Sluneční clona, LSC‑0918 Pouzdro objektivu, BLH‑1 Nabíjecí Lithium-Ion baterie, BCH‑1 Nabíječka baterií, Řemínek přes rameno, Micro 4/3 krytka těla (BC‑2), CC‑1 Kabelová úchytka, CB‑USB11 USB kabel, CZ Návod k použití, Servisní karta
Distribuce
CZ
podobné produkty

Olympus OM-D E-M1 Mark III + 12-40mm ED PRO černý

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326