Olympus OM-D E-M5 III silver + 12-200

Rozlišení 20,4 Mpix, procesor TruePic VIII, pětiosá stabilizace obrazu, LCD 3", Wi-Fi... více
33 876.03 Kč bez DPH
Dostupnost:
Obvykle 2 dny
40 990 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: V207093SE000
EAN: 4545350053529
Záruka: 2 roky
Popis a parametry

Olympus OM-D E-M5 III silver + 12-200

Hlavní vlastnosti:

 • Malý, kompaktní, odolný s funkcemi a hardware převzatými z profi modelů
 • Super odolný a spolehlivý - zapouzdřené tělo, efektivní SSWF antiprachový filtr
 • Super rychlý - 10 sn./s. a 30sn./s., Pro Capture až 14 sn., AF tracking systém z E-M1X
 • Prvotřídní kvalita obrazu – TruePic VIII procesor, nižší hladina šumu, vysoké rozlišení 50mpx v režimu High Res Shot ze stativu
 • Osvědčená ergonomie – rozmístění tlačítek a voličů jako na E-M1 Mark II
 • Dokonale stabilní – vestavěný 5osý elektromagnetický stabilizátor, výkon IS v těle 5,5EV, v kombinaci se stabilizovaným objektivem 6,5EV
 • Profesionální video – 4K a C4K s Flat obrazovým režimem pro vyšší dynamický rozsah + možnost natáčení z ruky díky výkonnému stabilizátoru

 

 • 20 mpx rozlišení
 • 121 kontrastních i fázových bodů (všechny křížové)
 • Ultra Fast AF systém
 • Sekvence 10 sn./s. s kontinuálním přeostřováním
 • Sekvence s 30 sn./s. s aretací ostření
 • Pro Capture – funkce předsnímání – až 14 snímků před domáčknutím spouště
 • Ultra tiché focení – s elektronickou závěrkou
 • Odolné tělo, zapouzdřené proti prachu, vodě, mrazu
 • SSWF (antiprachový filtr) s 5x účinnější antistatickou úpravou (jako v E-M1X)
 • 5osý elektromagnetický vestavěný stabilizátor obrazu
 • Nově 5,5EV IS, v kombinaci se stabilizovaným objektivem až 6,5EV
 • Procesor TruePic VIII
 • Slot na SD kartu UHS-II
 • Baterie BLS-50
 • Funkce High Res shot ze stativu (40mpx)
 • Nová optika OLED EVF hledáčku (jako v E-M1X) se zvětšením 0,69x
 • USB nabíjení baterií přímo ve fotoaparátu (cca za 2 hodiny)
 • Nabíjení baterií možné i z přenosné power banky
 • 4K a C4K Video – Flat režim pro vyšší dynamický rozsah
 • Vysokorychlostní video - 120 sn./s. ve Full HD
 • Expoziční režim B – samostatně na kruhovém voliči pro rychlý přístup
 • Uživatelský režim C na kruhovém voliči
 • Režimy pro malování světlem – Bulb, Live Time a Live Composite
 • Samostatné tlačítko na ISO (které se dá naprogramovat na libovolnou funkci z nabídky)
 • Korekce rybího oka (z E-M1X)
 • Větší buffer až pro 150 RAW fotek v sekvenci
 • Vestavěné WiFi a Bluetooth pro dálkové ovládání a automatický přenos dat

 

E-M5 Mark III nabízí konstrukci utěsněnou proti povětrnostním vlivům, vysoce výkonný autofokus a účinný systém stabilizace obrazu, spolu s řadou všestranných fotografických funkcí, přinášejících brilantní obrazovou kvalitu a široké pole kreativních možností pro fotografy i filmaře. Celý fotografický systém si v kombinaci s profesionálními objektivy M.Zuiko PRO zachovává tak kompaktní rozměry, že jej můžete vzít kamkoliv s sebou.

Při polovičních rozměrech a hmotnosti oproti ostatním systémům s výměnnými objektivy je největší výhodou Olympusu úžasná mobilita kompaktního a lehkého fotografického systému, a to včetně objektivů. Široká nabídka výkonných objektivů s vysokým rozlišením přináší v kombinaci s účinnou stabilizací obrazu skvělé výsledky v podobě ostrých a kvalitních fotografií a videí. Nové OM-D E-M5 Mark III, nabité nejmodernějšími zobrazovacími technologiemi, nabízí všechny tyto výhody vrchovatou měrou.

Vyspělá zobrazovací technologie v mimořádně malém těle utěsněném proti povětrnostním vlivům zajišťuje vysokou kvalitu obrazu v jakémkoli prostředí

Všechny součástí v OM-D E-M5 Mark III byly miniaturizovány s cílem nabídnout co nejmenší tělo přístroje. Protože je E-M5 Mark III jedním z nejkompaktnějších a nejlehčích fotoaparátů ve své třídě, můžete ho vzít bez problémů s sebou na jakýkoli výlet nebo výpravu, třeba i se standardním zoomovým objektivem.
E-M5 Mark III se pyšní kombinací 20,4 Megapixelového Live MOS snímače a rychlého obrazového procesoru TruePic VIII, známého z vlajkového modelu OM-D E-M1 Mark II, a také novým kompaktním systémem 5osé stabilizace obrazu, zabudovaným v těle fotoaparátu. V kombinaci s prvotřídními objektivy M.Zuiko dokáže E-M5 Mark III zachytit snímky s minimálním šumem i při vysokých hodnotách ISO a poskytnout v celé ploše snímku brilantní obrazovou kvalitu s minimálním zkreslením.
Tělo fotoaparátu je odolné proti prachu, stříkající vodě a mrazu, takže se fotograf může plně soustředit na samotný záběr, aniž by se bál nepřízně povětrnostních podmínek1 . Oceňovaná technologie čištění senzoru SSWF (ultrazvukový antiprachový filtr) společnosti Olympus výrazně redukuje množství prachu a nečistot, které by mohly znehodnotit vaše fotografie nebo videa. O vše se při každém zapnutí fotoaparátu postarají vysokofrekvenční vibrace snímače (30 000 za vteřinu).
Ikonický design OM-D E-M5 Mark III odkazující na původní filmovou řadu OM byl pro ještě lepší ovládání vylepšen o výraznější opěrku palce vzadu a zvětšený přednígrip, který umožňuje pevnější uchopení fotoaparátu.

Rychlý a přesný autofokus se 121 křížovými body přináší ještě více svobody při zaostřování

OM-D E-M5 Mark III je vybaven proslulým systémem automatického zaostřování Olympus s fázovou detekcí na čipu a 121 křížovými zaostřovacími body, s možností volby jednoho bodu nebo různě velkých skupin zaostřovacích bodů. Výhody použití AF v široké škále situací již nadchly uživatele profesionálního modelu OM-D E-M1 Mark II. Na rozdíl od automatického zaostřování v digitálních zrcadlovkách zde nedochází k poklesu přesnosti AF při použití světelných objektivů. E-M5 Mark III nabízí vysoce přesné a rychlé zaostřování i při plně otevřené cloně, bez ohledu na použitý M.Zuiko objektiv a tvar či strukturu fotografovaného objektu. Oproti předchozím modelům byl algoritmus ještě vylepšen tak, aby ani při složitých scénách se smíšenou perspektivou s blízkými a vzdálenými objekty nedocházelo k nechtěnému přeostřování na pozadí.
Pro zachycení rychle se pohybujících objektů, například při fotografování sportů nebo divoké přírody, nabízí E-M5 Mark III sekvenční režim s rychlostí až 10 snímků za vteřinu s podporou funkce AF/AE tracking, tedy s kontinuálním přeostřováním z jednoho snímku na druhý. Při aretovaném ostření na první snímek pak dokáže fotit frekvencí celých 30 snímků za sekundu. Algoritmus sledování pohybujících se objektů využívá AF informace z živého náhledu a z databáze nahraných snímků. Díky tomu dokáže sledovat rychle a přesně i nepředvídatelně se pohybující objekty. Rychlý a přesný autofokus OM-D E-M5 Mark III využívá naplno potenciál špičkového mechanismu MSC (Movie & Still Compatible), který objektivům M.Zuiko umožňuje rychlé a tiché automatické zaostřování.

Vysoká obrazová kvalita díky nové 5osé stabilizační jednotce IS zabudované v těle fotoaparátu

Vyvinuta byla nová jednotka 5osé stabilizace obrazu, umožňující docílit vysoké míry stabilizace obrazu v takto kompaktním a lehkém těle. Na základě informací o otřesech fotoaparátu, získávaných z vysoce přesného gyroskopického senzoru, a na základě analýzy obrazu ovládá obrazový procesor TruePic VIII jednotku stabilizace obrazu (IS) tak, aby bylo možné prodloužit expozici až o 5,5 kroku.2. Jelikož je IS systém zabudovaný v těle OM-D E-M5 Mark III, funguje stabilizace obrazu s každým nasazeným objektivem. Kromě rozostření způsobeného pohybem v podélné a svislé ose je kompenzován také pohyb v ose objektivu. Systém tak zajišťuje optimální podporu pro fotografování z ruky.
Ve spojení s opticky stabilizovanými objektivy3 je OM-D E-M5 Mark III schopen díky funkci sync IS nabídnout ještě větší výkon. Díky tomu dosahuje maximální stabilizace až 6,5 EV4. Je tak ideální volbou pro fotografování v šeru či s nasazeným teleobjektivem.

Vybaven všestrannými a unikátními fotografickými funkcemi, jako Live Composite, Pro Capture, Focus Bracketing a High Res Shot Live Composite pro snímky s dlouhou expozicí

OM-D E-M5 Mark III je vybaven funkcí Live Composite, která skládá na sebe více záběrů pořízených stejným expozičním časem a do výsledného snímku přidává pouze světlejší body. Jedná se o ideální režim pro malování světlem, ať už jde o focení ohňostrojů, světlem vykreslenou produktovou fotografii, malování světelných obrazců a spoustu dalších. Díky tomuto režimu nedojde ani po mnohahodinové expozici k přeexponování stálých světelných zdrojů v záběru (například svítící město). Fotograf může díky funkci Live View sledovat proces vzniku světelné stopy v reálném čase.

Režim Pro Capture pro zachycení prchavých momentů
Režim Pro Capture umožňuje fotografovat scény, které jsou pro fotografa obtížně načasovatelné, například vzlet ptáka. Jedná se o tzv. očekávané okamžiky, které však trvají zlomek vteřiny, jako je například blesk v bouřce. Pro Capture začne v momentě namáčknutí spouště ukládat snímky do vyrovnávací paměti, která pojme až 14 snímků v plném rozlišení. V okamžiku, kdy stisknete spoušť naplno, je již 14 snímků hotových. Zjednodušeně řečeno tak s E-M5 Mark III fotografujete minulost, kterou byste na běžný fotoaparát či standardní expoziční režim nikdy nezachytili.

Tripod High-Res Shot pro pořízení snímků s rozlišením odpovídajícím 50Mpx
Funkce Tripod High Res Shot pořídí sekvenci 8 záběrů při současném posouvání obrazového snímače v krocích po 0,5-pixelu. Tyto záběry jsou pak sloučeny do jednoho snímku o vysokém rozlišení odpovídajícímu 50Mpx snímači. Funkce je ideální pro záběry krajiny, produktové fotografie v ateliéru a další situace vyžadující snímky s vysokým rozlišením.

Focus Bracketing a Focus Stacking pro záběry zblízka
Focus Bracketing dokáže pořídit až 999 záběrů jedním stiskem spouště, přičemž se mezi jednotlivými záběry vždy o něco posune rovina zaostření. Míru posunu zaostření lze nastavit v 10 úrovních a uložené záběry lze spojit do jednoho snímku pomocí programu na úpravu fotografií Olympus Workspace. Tak je možné vytvořit jeden snímek s velikou hloubkou ostrosti, kterou by nebylo možné docílit pouhým zacloněním objektivu.
Funkce Focus Stacking automaticky složí snímky přímo v E-M5 Mark III. Osm záběrů s odlišným zaostřením je složeno přímo ve fotoaparátu do snímku s větší hloubkou ostrosti.

Další funkce přinášející fotografům a filmařům široké pole kreativních možností

OM-D Movie pro stabilní záběry při nahrávání C4K videa
Využití informací z integrovaného systému fázové detekce na čipu ještě zlepšuje výkon AF při natáčení videa. Díky tomu mohou uživatelé nahrávat 30P videa s vysokým rozlišením 4K. Kombinace 5osého IS systému s elektronickou stabilizací umožňuje nahrávat stabilní videa s minimálním chvěním záběru. Nejsou potřeba žádná speciální stabilizační zařízení, gimbály, rámy, apod., a to ani při aktivním pohybu.

Velký a dobře čitelný hledáček
Elektronický hledáček E-M5 Mark III je vybaven vysoce kontrastním OLED panelem s 2,36 miliony bodů, který nabízí živé barvy a minimální zkreslení v celé ploše obrazu. Konstrukce umožňuje přesnější kompozici záběru, takže se uživatel může plně soustředit na samotné snímání. Velká vzdálenost výstupní pupily usnadňuje kompozici záběru i uživatelům s brýlemi.

Rychlá mechanická závěrka s časem 1/8000 vteřiny
Fotoaparát nabízí velmi rychlou mechanickou závěrku, pracující s časy 1/8000 vteřiny, takže lze i za jasného světla fotografovat s vysoce světelnými objektivy při plně otevřené cloně a docílit tak efektu rozostřeného pozadí.

Uživatelský režim Custom umožňuje přizpůsobit fotoaparát různým fotografickým stylům
Tuto funkci lze použít k uložení často používaných nastavení fotoaparátu do režimu Custom (C na voliči režimů). Uložené parametry lze jednoduše vyvolat otočením voliče do polohy C a okamžitě fotografovat v oblíbeném nastavení.

Snadné bezdrátové připojení k chytrému telefonu s aplikací OI.Share
Díky Bluetooth lze fotoaparát automaticky připojit k chytrému telefonu jednoduše spuštěním mobilní aplikace Olympus Image Share (OI.Share), a prostřednictvím Wi-Fi přenášet uložené snímky z fotoaparátu do telefonu. Pomocí funkce Share Order lze snímky vybrané ve fotoaparátu automaticky po jeho vypnutí přenést do chytrého telefonu.

Možnost USB nabíjení ve fotoaparátu
Baterii uvnitř fotoaparátu lze nabíjet prostřednictvím USB připojení (během cesty, nebo když fotoaparát právě nepoužíváte). Nabíjet lze USB kabelem přes USB nabíječku, z počítače, nebo i z přenosné powerbanky.

Snímání bez blikání a Flicker Scan
Funkce anti-flicker detekuje frekvenci blikání umělých zdrojů světla a spouští závěrku v okamžicích vrcholného jasu, aby se minimalizovala nerovnoměrnost osvětlení a barevného podání mezi jednotlivými snímky obrazu. Flicker scan umožňuje vhodnou volbou rychlosti závěrky omezit efekty blikání.

Scénické režimy (SCN) a umělecké filtry
V režimu SCN můžete jednoduše zvolit jedno ze šesti fotografických témat a klepnutím na něj pak zvolit nejlépe odpovídající scénu.
E-M5 Mark III je navíc vybaven 16 uměleckými filtry, se kterými pořídíte kreativní fotografie snadno a jednoduše. Efekt filtru můžete kontrolovat na LCD obrazovce a vytvářet tak zcela unikátní snímky.

 

Obsah balení:

 • E-M5 III Tělo stříbrné
 • Objektiv Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-200mm F3.5-6.3 černý
  • 2x krytka, sluneční clona
 • FL‑LM3 Blesk
 • BLS‑50 Lithium-Ion baterie
 • Řemínek přes rameno
 • Micro 4/3 krytka těla (BC‑2)
 • Návod k použití
 • CB‑USB12 USB kabel
 • Servisní karta

 
 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Fotoaparát je vybaven záručním listem, českým návodem a menu.
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.OLYMPUS.cz
ParametryPorovnání
Výrobce
Olympus / OM SYSTEM
Modelová řada
Olympus OM-D E-M5 III
Rozlišení (Mpix)
20,4
Snímač
4/3" Live MOS
Formát snímače
Micro 4/3
Typ bajonetu
Micro 4/3
Stabilizace na čipu
Ano
Systém redukce prachu
Ano
WiFi
ANO - Vestavěné
Počet objektivů v setu
1
Sada
12-200 mm
Průměr filtrového závitu
72 mm
Rozsah časů
1/8000 - 60 s, B
Synchronizace s bleskem
1/250 s / 1/8000 s (Režimu Super FP)
Citlivost ISO
auto LOW-6400, manuálně LOW-25600
Ulhopříčka LCD (palce)
3,0" (7,6 cm)
Paměťové karty
SD karty (SDHC, SDXC, UHS-I, UHS-II) Pro nahrávání videa je doporučena SD karta Class 10 nebo lepší Pro snímání 4K, C4K, ALL-I je doporučena karta kompatibilní se standardy UHS-II nebo UHS-I U3.
Video
4K Videa 4096 x 2160 (C4K) / 24p / IPB (přibližně 237 Mbps) 3840 x 2160 (4K) / 30p, 25p, 24p / IPB (přibližně 102 Mbps) HD Kvalita obrazu Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV) Full HD 1920 x 1080 (16:9) / 60p, 50p / IPB (SF, F, N) (MOV) HD 1280 x 720 (16:9) / 60p, 50p, 30p, 25p, 24p / ALL-I (A-I), IPB (SF, F, N) (MOV) Maximlní doba záznamu 29 min (MOV) Max. velikost souboru 4GB (AVCHD)
Napájení
Baterie BLS‑50
České menu
Ano
Rozměry
125,3 x 85,2 x 49,7 mm
Hmotnost
414 g
Obsah balení
E-M5 III Tělo stříbrné, Objektiv Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-200mm F3.5-6.3 (+ 2x krytka, sluneční clona) černý, FL‑LM3 Blesk, BLS‑50 Lithium-Ion baterie, Řemínek přes rameno, Micro 4/3 krytka těla (BC‑2), Návod k použití, CB‑USB12 USB kabel, Servisní karta
Distribuce
CZ
doporučené příslušenství

Olympus OM-D E-M5 III silver + 12-200

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326