Vážení zákazníci, ve dnech 4.7. - 10.7. je z důvodu dovolené zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Olympus prodej fotografické divize

Poslední dobou se množí spekulace o situaci ve firmě Olympus, konkrétně ve fotografické divizi. Není pravda, že fotografická divize končí, dochází k jejímu prodeji. Níže přikládáme tiskovou zprávu:

Podepsání dohody (Memorandum of Understanding) o budoucím prodeji fotografické divize

Dnešním dnem podepsala obchodní jednotka Olympus Imaging Business Unit memorandum o budoucím prodeji (MOU) se společností Japan Industrial Partners, Inc. (JIP). Podle tohoto memoranda začnou obě společnosti dále diskutovat možný přechod fotografické divize pod společnost JIP, který by měl proběhnout do konce kalendářního roku.

JIP je silný investiční fond se spoustou úspěchů v podobných případech, kdy se mu podařilo maximalizovat původně pomalý růst mnoha značek. Společnost JIP uplatní své odborné znalosti a využije množství inovativních technologií a pevného postavení značky Olympus na trhu, a zároveň vylepší ziskovost fotografické divize.

Chápeme, že máte mnoho otázek. Na všechny vám poskytneme odpovědi v následujících týdnech. Žádáme vás o trpělivost, protože věříme, že to co činíme, je správný krok k zachování dědictví značky, produktů a hodnoty našich unikátních technologií. Společnost Olympus považuje tento potenciální převod za příležitost, která umožní fotografické divizi i nadále poskytovat své produkty všem dlouhodobým, ale i novým zákazníkům, jakož i fanouškům a nadšencům fotografování. Společnosti Olympus a JIP povedou v následujících dnech a týdnech další jednání. Tak, jak budou jednotlivé dohody a plány postupně uzavírány, budou o nich obě společnosti poskytovat informace všem zúčastněným stranám.

VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326