Máme otevřeno - od 9:00 do 17:00 hodin
Vydávání a odesílání internetových objednávek v těchto hodinách bez omezení.

Pentax O-GPS1 GPS modul

GPS jednotka pro fotoaparáty Pentax. Ukládá záznam o poloze snímku a poskytuje i další zajímavé informace.... více
4 785.12 Kč bez DPH
Na objednávku
5 790 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 39012
EAN: 0027075189003
Záruka: 2 roky
Výrobce: Pentax
Popis a parametry

Pentax O-GPS1 GPS modul

O-GPS1 neudává jen základní data o poloze, ale má celou řadu dalších originálních vlastností pro snadné sledování nebeských těles.

Jednoduchým nasazením O-GPS1 do sáněk pro blesk na digitální zrcadlovkách PENTAX*, může uživatel zaznamenávatke snímkům zeměpisnou šířku a délku, výšku, univerzální čas koordinovaný s (UTC). Soubory snímků, u kterých jsou data GPS, lze použít pro sledování fotografických míst a prohlížet snímky na PC s určením polohy.

Data poloh GPS uložená v těchto souborech usnadňují třídění a archivaci zaznamenaných snímků.

 • Spojením dat GPS se systémem fotoaparátu SR (Shake Reduction), nabízí jednotka řadu unikátních a pokročilých aplikací, včetně ASTROTRACER, jednoduché navigace a elektronického kompasu.
 • Kompatibilní modely jsou K-3, K-5 II, K-5 IIs, K-5, K-r, K-30 a 645D (a všechny pozdější). Některé funkce O-GPS1 nejsou u modelu 645D kdispozici.
 • Poznámka: Pro správnou funkci O-GPS1 s kompatibilními zrcadlovkami PENTAX, musí mít být firmware fotoaparátů aktualizován na poslední verzi.

Hlavní vlastnosti

 1. GPS funkce pro snadný záznam dat poloh exponovaných snímků O-GPS1 se nasazuje na kompatibilní fotoaparát do sáněk pro blesk a zaznamenává zeměpisnou délku, šířku a výšku, čas koordinovaný s (UTC) a směr při fotografování ke exponovaným snímkům. Při použití mapovacího softwaru jako je Google Earth™, uživatel si může snadno obnovit fotografická místa a směry na mapě. Tato funkce je velmi užitečná později pro třídění a archivaci zaznamenaných snímků. Poznámka: Je-li O-GPS1 oužita na místech, kde není příjem signálu ze satelitů GPS, může být záznam dat polohy chybný nebo nedostupný.
 2. ASTROTRACER pro astrofotografii Při nasazení na tělo PENTAX K-5 nebo K-r, O-GPS1 je k dispozici pokročilá funkce ASTROTRACER (jen zrcadlovky PENTAX, které mají magneticky ovládaný systém SR), při které je propojena jednotka se systémem SR (Shake Reduction) fotoaparátu pro snadné sledování a fotografování nebeských těles. Jednotka vypočítá pohyb hvězd, planet a dalších těles s použitím zeměpisné šířky získané z GPS dat a z dat pro vyrovnání sklonu (horizontálně a vertikální inklinace a postavení planet), která jsou získána z magnetických a gravitačních senzorů, potom pohybuje obrazovým
  senzorem fotoaparátu v synchronizaci s pohybem objektů. Výsledkem je, že hvězdy a další tělesa jsou zachyceny jako pevné body a ne jako rozmazané pruhy, a to i při dlouhých expozičních časech. To vše usnadňuje tvorbu astronomických snímků, potřebujete jen stativ a není třeba dodatečného příslušenství jako je rovníkový teleskop.
 3. Jednoduchá navigace pro indikaci polohových dat cílového místa O-GPS1 má funkci Simple Navigation, která vypočítá z aktuální polohy směr a vzdálenost do cíle. Uživatel může vyhledávat cíle s využitím uložených dat ke snímkům nebo je registrovat a/nebo přiřadit je nahráním polohových dat vytvořených na PC (Nový O-GPS1 má v předvolbách destinací devět mezinárodních servisních center PENTAX.)
 4. Pomocí funkce Elektronický kompas lze indikovat a zaznamenat směr O-GPS1 je vybaven funkcí Elektronický kompas, která zobrazí s velkou přesností směr fotoaparátu na LCD monitoru. S pomocí geomagnetismu detekovaném magnetickým senzorem a pomocí polohových dat GPS, určí jednotka směr v relaci k opravdovému severu. Uživatel může též zaznamenat ke snímkům data o směru.
 5. Další vlastnosti
   - jednoduchá konstrukce počasí odolná, lze používat při drobném dešti
   - nezávislý zdroj energie (jedna baterie typ-AAA)

 Specifikace:

 • Typ nasuvná jednotka GPS
 • Zaznamenávané informace zeměpisná šířka a délka, výška, čas (UTC), směr
 • Funkce přijímání sledování kanálů: 50 podporuje SBAS (WAAS/EGNOS/MSAS)
 • Doba určení studený start: cca. 40 sekund, teplý start: cca. 5 sekund
 • Interval polohování 1 sekunda
 • PřesnoSt GPS 10m RMS
 • Formát dat NMEA-0183
 • Geo prostor World Geodetic System (WGS84)
 • Elektronický kompas Přesnost: ±5° (přesná kalibrace) , polohovací interval: cca. 8 krát, referenční směr: pravý sever
 • Zdroj energie AAA baterie x 1 (alkalické, nikl-metal hydrid nebo lithiové baterie)
 • Životnost baterií cca. 7 hodin (23°C) / 4 hodiny (0°C) s alkalickými bateriemi, cca. 7 hodin (23°C) / 5 hodin (0°C) s Ni-MH bateriemi, cca. 12 hodin (23°C) / 9 hodin (0°C) s lithiovými bateriemi
 • Rozměry cca. 49.0mm (š) x 33.0mm (v) x 59.5mm (h)
 • Hmotnost cca. 61g (včetně alkalických baterií), cca. 50g (bez baterií)

Pentax O-GPS1 GPS modul

Zadejte prosím své jméno
Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326