Pentax Q

HOYA CORPORATION PENTAX Imaging Systems Division s potěšením oznamuje uvedení výroby

nového digitálního kompaktu PENTAX Q s výměnnými objektivy. PENTAX je znám pro své  knowhow v oblasti miniaturizace, to bylo velkým přínosem proto, aby se PENTAX Q stal nejmenším a nejlehčím fotoaparátem bez zrcátka na světě*. Tloušťka těla fotoaparátu je pouhých 3.1 cm. Díky velkým znalostem firmy PENTAX ve vývoji digitálních zrcadlovek, se může uživatel těšit z vysoce kvalitních snímků a celé řady vlastností, které jsou běžně dostupné jen u zrcadlovek.

 

S vysokým rozlišením, 12.4 megapixelů back illuminated 1/2.3-palcový CMOS senzor, PENTAX Q nabízí širokou řadu pokročilých vlastností, mezi které patří nově vyvinuté, super-kompaktní objektivy s bajonetem Q-mount. Pět různých objektivů bude k dispozici při zahájení prodeje. Díky následujícím vlastnostem nabízí PENTAX Q vysoký a spolehlivý výkon: vysokorychlostní kontinuální expozici s maximální rychlostí pět snímků za sekundu; nízkou hladinu šumu při vysoké citlivosti ISO 6400; a vysoce kvalitní konstrukci těla ze slitiny hořčíku a širokému 3’’ LCD monitoru se 460 000 body a širokým pozorovacím úhlem 170°. PENTAX Q má navíc funkci full HD movie se záznamem do formátu H.264 s obnovovací frekvencí 30 snímků/sek. A výstupem HDMI. Mezi další funkce, uživatelsky přívětivé vlastnosti patří multi-režimový expoziční systém včetně manuálních funkcí jako je režim Priority clony AE a Uživatelský snímek pro optimální jemné doladění každého snímku. Stejně jako u modelů SLR, je PENTAX Q vybaven celou sadou spolehlivých zařízení — mechanismus in-body SR (Shake Reduction) a DRII (Dust Removal II) – mechanismus pro odstranění prachu — umožňují i začátečníkům bez velkého úsilí zaznamenávat překrásné, brilantní nerozmazané snímky bez skvrn. PENTAX Q má nejnovější nástroje pro zpracování obrazu, včetně funkce pro kontrolu bokeh pro úpravu intenzity efektu rozostření pozadí subjektů, zvláště v případě portrétů, právě jako kreativní funkce Smart Effect pro vytvoření vysoce uměleckých snímků s charakteristickým styl.

 

Přidáním nového bajonetu Q k stávajícímu K a středo-formátovému bajonetu 645, PENTAX nyní

nabízí tři odlišné bajonety objektivů pro další obohacení kreativity a všestrannosti jeho digitálnímu systému výměnných objektivů.

 

Tělo PENTAX Q bude dodáváno ve dvou barvách bílé a černé.

 

* Nejmenší a nejlehčí na světě fotoaparát se systémem výměnných objektivů k 23. 6. 2011 (založeno na průzkumu PENTAX).

 VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326