Tamron 17-50mm F/4 Di III VXD pro Sony FE

Základní zoom pro full frame bezzrcadlovky Sony (mount E) s ohniskem 17-50 a světelností 4.... více
15 611.57 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem u dodavatele, obvyklá dodací doba 2-3 dny
18 890 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 580280
Kód dod.: 580280
EAN: 4960371006864
Záruka: 5 let
Výrobce: Tamron
Popis a parametry

Tamron 17-50mm F/4 Di III VXD pro Sony FE

Objektiv pro full frame bezzrcadlovky Sony (mount E)

 

Objektiv 17-50mm F/4 Di III VXD (model A068) pokrývá univerzální rozsah ohniskových vzdáleností od ultra širokých až po standardní, a to bez potřeby výměny objektivu. Jediný kompaktní objektiv umožňuje bohatou variabilitu fotografování od dynamických krajin až po běžné snímky a portréty ve standardním rozsahu. Vynikající výkon při fotografování zblízka poskytuje MOD 19 cm na širokém konci a 30 cm na dlouhém konci objektivu. Navíc je díky konstantní světelnosti F/4 v celém rozsahu ideální nejen pro fotografování, ale i pro natáčení videa. Objektiv 17-50 mm F/4 výrazně rozšíří váš rozsah exprese a otevře vám cestu ke kreativním fotografickým zážitkům. Optická konstrukce objektivu 17-50 mm F/4 se skládá z 15 členů ve 13 skupinách. Rozlišovací schopnost v celém záběru s čistotou a ostrostí a plné využití bohatého bokehu díky široce otevřené cloně F/4 vás přiblíží dokonalému snímku. Objektiv váží pouhých 460 g a má kompaktní délku 114,4 mm, což je velikost, která je dobře vyvážená i po nasazení na tělo bezzrcadlovky Sony. Objektiv má pevnou délku tubusu a vnitřní mechanismus zoomu, díky nimž lze snadno udržet záběr při pořizování statických snímků i videozáznamů a snadno jej vyvážit pomocí videorigu nebo gimbalového stabilizátoru. Objektiv 17-50 mm F/4 je vybaven konstrukcí odolnou proti vlhkosti a fluorovou vrstvou na přední a zadní čočce objektivu, která zajišťuje odolnost v přírodním prostředí. Velikost filtru je 67 mm, je tedy stejná jako u většiny ostatních objektivů TAMRON pro bezzrcadlovky, což poskytuje větší pohodlí při používání více objektivů. Objektiv je také vybaven ergonomickými prvky, které podporují pohodlné fotografování. Konektorový port pro TAMRON Lens Utility Vám umožní upgradovat firmware a přizpůsobit si objektiv individuálním potřebám. 

Hlavní přednosti

 • Rozsah ohniskové vzdálenosti
 • Délka pouze 12 cm a váha 460 g
 • Stálá světelnost objektivu F/4
 • Možnost individualizace přes Tamron Lens Utility
 • Antireflexní a high-tech vrstvy

Di III - Bezzrcadlové systémy

Tyto objektivy jsou určeny výhradně pro mirrorless fotoaparáty (neboli bezzrcadlovky) a nemohou být použity s digitálními zrcadlovkami.

VXD

Automatické zaostřování VXD je světovou premiérou: Je to první motor s lineárním zaostřováním, vyvinutý společností Tamron pro vynikající automatické zaostřování. Dva moduly VXD, které pracují v plovoucím systému a jsou ovládány elektronickými impulsy, zajišťují rychlé a přesné zaostření na blízké i vzdálené objekty. Nový motor také zaručuje vylepšené sledování AF, například při fotografování sportů. Automatické zaostřování funguje tak tiše, že můžete fotografovat i v situacích, které vyžadují naprostý klid a pohodu.

MR - Ochrana proti stříkající vodě

Objektivy Tamron mají plášť odolný proti povětrnostním vlivům, které optimálně chrání citlivý interiér před větrem a počasím. Robustní vnější plášť je účinně utěsněn proti vnikání vlhkosti ve všech kritických bodech (např. mezi zaostřovacím kroužkem a bajonetovým spojením). To zaručuje spolehlivý provoz i v těch nejnepříznivějších venkovních podmínkách fotografování.

BBAR / BBAR G2

Povlak BBAR zabraňuje odrazu a rozptýlení světla dopadajícího na povrch čočky. Vyhnete se ztrátám jasu a kontrastu a zabráníte „duchům“. Povlak BBAR také přispívá k přirozenému podání barev. Od roku 2019 je používán pokročilý povlak BBAR G2.

Antireflexní a high-tech vrstva FLR

Fluoridový povlak trvale chrání přední čočku před kontaminací. Kapky oleje a vody nepřilnou k povrchu, který se proto velmi snadno čistí.

Tamron Lens Utility

Nový software „TAMRON Lens Utility“ byl vyvinut speciálně pro konfiguraci kompatibilních objektivů. TAMRON Lens Utility lze ovládat pomocí počítače připojením objektivu z jeho konektorového portu prostřednictvím USB-C kabelu TAMRON. Uživatelé mohou prostřednictvím objektivu přizpůsobovat funkce a aktualizovat firmware. Pomocí individuálního nastavení lze objektiv optimálně přizpůsobit příslušné situaci snímání, například fotografování nebo natáčení videa.

Tamron poskytuje nadstandardní péči o zákazníky:

5 let záruka

pětiletá záruka je podmíněna registrací objektivu zde: www.tamron.cz/zaruka-cz.
Registrace musí proběhnout do dvou měsíců od data nákupu.

3 denní servisní lhůta

Servis Tamron se zavazuje k novému termínu záručních oprav. Tento termín zákroků a oprav na objektivech Tamron by neměl překročit tři dny.
Termín tři dny je stanoven na maximální čas strávený v servisním středisku Tamron v ČR a nevztahuje se na :

  • nepracovní dny
  • čas na dopravu a doručení do servisu
  • čas na schválení a případné konzultace 

Vysvětlivky

 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Objektiv je vybaven záručním listem.
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.tamron.cz.
ParametryPorovnání
Výrobce
Tamron
Pevné ohnisko / Zoom
Zoom
Způsob ostření
AF i MF
Ohnisková vzdálenost
17-50 mm
Světelnost (f)
4
Bajonet
Sony FE
Nejvyšší clonové číslo
22
Konstrukce objektivu
15 prvků / 13 skupin
Obrazový úhel (˚)
103°41'-46°48' (full frame)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
0,19 (w) - 0,30 (t) m
Průměr filtrového závitu
67 mm
Formát snímače
Full Frame
Průměr × délka
74,8 x 114,4 mm
Hmotnost
460 g
Dodávané příslušenství
Přední a zadní krytka, sluneční clona.
Distribuce
CZ
Minimální ohnisková vzdálenost
17
Maximální ohnisková vzdálenost
50

Tamron 17-50mm F/4 Di III VXD pro Sony FE

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326