B+W C-POL filtr 67 mm HTC MRC Nano Master KSM

Polarizační filtr se špičkovou technologií Käsemann HTC Nano... více
2 884.3 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
3 490 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: BWCPOLHTC67
Kód dod.: BWCPOLHTC67
EAN: 4012240049332
Záruka: 2 roky
Výrobce: B+W
Popis a parametry

B+W C-POL filtr 67 mm HTC MRC Nano Master KSM

Polarizační filtry umožňují redukci reflexů na elektricky nevodivých materiálech (sklo, umělé hmoty, laky, listy…) a zvyšují sytost barev. Cirkulární polarizační filtr neovlivňuje negativně senzory měření expozice u TTL měření světla a autofokusu.

HTC (High Transmission):
Polarizační filtry B+W označené jak HTC disponují nově vyvinutou polarizační folií, která ubírá světlo přibližně o 0,8 clony a přitom zachovává maximální polarizační účinek.

Použití lineárních polarizačních filtrů může omezovat nebo zcela redukovat světlo procházející polopropustnými zrcátky, která používají fotoaparáty s autofokusem, a zamezit tak správné činnosti autofokusu a měření expozice. Kruhové polarizační filtry toto světlo neblokují a umožňují tak správnou činnost autofokusu i měření expozice. Máte-li tedy autofokusovou jednookou zrcadlovku (digitální nebo filmovou), doporučujeme používat výhradně kruhové polarizační filtry.

Kasemann:

Tento vysoce kvalitní polarizační filtr je vytvořen ze samostatných polarizačních fólií a speciálně upraveného optického skla. Na okrajích je utěsněn a proto je vnitřek filtru, včetně polarizačních fólií odolný i vůči extrémním klimatickým podmínkám. Tím se výrazně prodlužuje i jeho životnost. Užití tohoto filtru je doporučeno při vysokých nárocích na kvalitu obrazu a speciálně pro extrémní a apochromatické teleobjektivy.

Nano:
Revoluční vrstva která kryje sedm antireflexních vrstev MRC. Skvělé optické vlastnosti jsou touto extrémě tvrdou vrstvou chráněny proti poškrábání a princip "lotosového efektu" odpuzuje vlhko a prach

 

MRC vrstvy:

  • Poslední generací vrstvících komor pro výrobu filtrů jsou vysoce rozvinuté high-tech systémy, které pomocí fyzikálních a chemických procesů dosahují vrstev, které jsou podstatně stabilnější a tvrdší než vrstvy zhotovené v konvenčních vrstvících komorách.
  • Prochází-li světlo filtrem, dochází na každém rozhraní „světlo-vzduch“ nebo „vzduch-světlo“ k reflexi, při které se část světla odrazí zpět mimo objektiv.
  • Normální neupravené sklo způsobuje ztrátu světla při odrazu přibližně 2-4%. Navíc také může docházet k odleskům, které se projeví na fotografii. To je způsobeno rozdílnými indexy lomu skla a vzduchu.
  • Tyto vady lze potlačit jedině nanášením tenkých vrstev s různými optickými vlastnostmi na filtr (tzv. vrstvený filtr).
  • Firma B+W u MRC (Multi Resistant Coating) filtrů používá pro toto vakuové vrstvení speciální oxidy kovů značně odolné vůči poškrábání a adhezi.
  • Tloušťka těchto vrstev je v rozsahu 1/4 vlnové délky světla, což je přibližně 100 až 200 nanometrů.
  • Jednotlivá vrstva může redukovat reflexi více než o polovinu.
  • Pro redukci reflexí v celém rozsahu vlnových délek viditelného spektra je potřeba použít více vrstev.
  • Vysoce rozvinutý systém vrstvení je aplikován ve vakuu na obě strany filtru.
  • Vhodnou kombinací pouze několika vrstev může být zůstatková reflexe v celém rozsahu viditelného spektra redukována až na 0,5 %.
ParametryPorovnání
Typ filtru
Polarizační
Průměr filtru
67 mm
Počet vrstev (celkem)
14
Nanovrstvy
Ano
Přední závit
Ano
Materiál obroučky
Mosaz
Upevnění filtru na objektiv
Šroubovací

B+W C-POL filtr 67 mm HTC MRC Nano Master KSM

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326