Nikon AF-S 70-200 mm f/2,8E FL ED VR

Profesionální, vysoce světelný telezoom s redukcí vibrací.... více
52 471.07 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem u dodavatele, obvyklá dodací doba 2-3 dny
63 490 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: JAA830DA
Kód dod.: JAA830DA
EAN: 0018208200634
Záruka: 2 roky
Výrobce: Nikon
Popis a parametry

Nikon AF-S 70-200 mm f/2,8E FL ED VR

Rychlejší. Lehčí. Hbitější než doposud. Objektiv AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR posílí vaši schopnost získat působivé snímky v nejnáročnějších podmínkách.

Jak zlepšíte již perfektní? Zlepšíte detaily, které znamenají viditelný rozdíl při práci na zakázce. Nejnovější verze tohoto osvědčeného objektivu je vytvořena tak, aby poskytovala excelentní výsledky, a posune vás o krok vpřed.

Zlepšené AF sledování a řízení expozice, stejně jako režim redukce vibrací SPORT, umožňují v kombinaci výjimečně rychlou práci při použití sériového snímání. Zcela nová optická konstrukce zaručuje lepší výkonnost až do krajů obrazového pole. A antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat účinně potlačují výskyt reflexů a závoje. Konstrukce objektivu je díky použití fluoritového optického členu lehčí – a přitom odolná.

Zlepšete své fotografické výsledky: teleobjektiv se zoomem a světelností f/2,8

Tento objektiv formátu FX posune vaši práci na novou úroveň bez ohledu na to, jestli fotografujete sporty, akční motivy, události nebo reportáže. Rozsah ohniskových vzdáleností 70–200 mm (105–300 mm při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon formátu DX) vám poskytne potřebný prostor. Vysoká světelnost f/2,8 nabízí výjimečný výkon za nízké hladiny osvětlení a poskytuje konzistentní expozice v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je nyní působivých 1,1 m a největší měřítko zobrazení se zvětšilo z 0,11× na 0,21×. Fotografové pracující s obrazovými snímači Nikon s vysokým rozlišením a rychlými digitálními jednookými zrcadlovkami budou připraveni na všechny myslitelné fotografické situace.

Vyšší ostrost a stabilita obrazu rychleji: zlepšená redukce vibrací (VR)

Udržujte krok s každou akcí bez kompromisů v ostrosti obrazu. Redukce vibrací Nikon minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než bez redukce vibrací.¹ Redukce vibrací je určena ke snížení rozmazání snímků vlivem pohybu fotoaparátu, aktivuje se při namáčknutí tlačítka spouště do poloviny a má tichý chod. Režim redukce vibrací SPORT je vytvořen tak, aby při fotografování velmi rychlých akcí nebo objektů s nepravidelným pohybem poskytoval stabilnější obraz v hledáčku. Režim rovněž umožňuje dosahovat snímacích frekvencí sériového snímání a zpoždění závěrky na obdobné úrovni, jaké lze dosáhnout při vypnuté redukci vibrací. Objektiv rozpozná použití stativu a přizpůsobí činnost redukce vibrací v režimu Normal (Normální) i v režimu SPORT.

Přesnější komunikace s tělem fotoaparátu: lepší AF sledování a řízení expozice

Objektiv je konstruován pro kombinaci s rychlými profesionálními digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a proto rychle a přesně reaguje na potřebné změny automatického zaostření. Nyní lze spolehlivě sledovat rychle se pohybující objekty i v případě, že je jejich pohyb nepravidelný, rychlost jejich pohybu proměnlivá, resp. se tyto objekty rychle přibližují k fotoaparátu. A zlepšené AF sledování není jedinou výhodou. Elektromagnetický mechanismus clony pracuje při použití rychlého sériového snímání synchronně se závěrkou fotoaparátu pro dosažení rychlého a přesného řízení expozice a získání konzistentních výsledků mezi jednotlivými snímky. Jednotka lamel clony s pohonným mechanismem je zabudována do tubusu objektivu a umožňuje plynulé a konzistentní řízení clony i při použití rychlých snímacích frekvencí. A ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) Nikon umožňuje extrémně rychlé a velmi tiché automatické zaostřování s možností snadné manuální úpravy zaostření.

Výjimečná integrita: optická přesnost až do krajů obrazového pole

Objektiv nabízí výjimečnou brilanci a kontrast obrazu v celém obrazovém poli. V porovnání s předchozí verzí nabízí nový model lepší výkonnost až do krajů obrazového pole včetně nižšího úbytku osvětlení. Nová optická konstrukce účinně potlačuje projevy barevné vady a redukuje geometrické zkreslení v celém rozsahu zoomu. Optická konstrukce zahrnuje šest optických členů ze skel ED, fluoritový optický člen a optický člen s vysokým indexem lomu (HRI). A antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat potlačují výskyt reflexů a závoje pro vyšší brilanci obrazu. Nový objektiv má díky použití fluoritového optického členu nízkou hmotnost, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění kvality obrazu.

Perfektní vyvážení: vylepšené ovládání

Pokud pracujete až do posledního možného okamžiku, mohou pro vás i detaily znamenat velký rozdíl. Konfigurovatelná tlačítka na tubusu, odvozená z řady profesionálních teleobjektivů NIKKOR, usnadňují změnu funkcí palcem za současného podpírání objektivu. Poloha zoomového a zaostřovacího kroužku byla v porovnání s předchozím modelem objektivu zaměněna pro dosažení vyváženějšího ovládání: zoomový kroužek se nyní nachází v přední části tubusu, přímo pod vaší rukou, a lze tak snáze udržovat stabilní pozici při zoomování. Vroubkovaný pogumovaný povrch zoomového kroužku rovněž pomáhá jistému držení a snazšímu zoomování během fotografování na slepo.

Připraven k práci v terénu: lehký, odolný, spolehlivý.

Objektiv je konstruován pro tvrdé profesionální podmínky a každá pohyblivá součást jeho tubusu je opatřena těsněním pro ochranu před prachem a vodními kapkami. A díky novému tubusu z hořčíkové slitiny, optickému členu HRI a fluoritovému optickému členu je tento osvědčený objektiv lehčí než doposud. Objektiv je rovněž vybaven fluorovou vrstvou Nikon, která aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by ovlivňovala kvalitu obrazu. Vrstva je aplikována na přední a zadní čočku objektivu, kde umožňuje snazší čištění optiky bez poškození jejích povrchů. Prstenec se stativovým závitem je vybaven kuličkovými ložisky pro plynulé přechody mezi fotografováním na výšku a na šířku.

1 Při použití režimu Normal (Normální) podle standardu CIPA.

Vysvětlivky

  • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
  • Objektiv je vybaven záručním listem.
  • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.NIKON.cz.
ParametryPorovnání
Výrobce
Nikon
Pevné ohnisko / Zoom
Zoom
Způsob ostření
AF i MF
Ohnisková vzdálenost
70-200 mm
Světelnost (f)
2,8
Bajonet
Nikon F (DSLR)
Nejvyšší clonové číslo
22
Konstrukce objektivu
22 čoček / 18 členů
Obrazový úhel (˚)
34°20’ - 12°20’
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
1,1 m
Průměr filtrového závitu
77 mm
Formát snímače
Full Frame
Průměr × délka
88,5 x 202,5 mm
Hmotnost
1430 g
Dodávané příslušenství
Přední krytka LC-77, zadní krytka objektivu LF-4, bajonetová sluneční clona HB-78, měkké pouzdro CL-M2
Distribuce
CZ
Minimální ohnisková vzdálenost
70
Maximální ohnisková vzdálenost
200

Nikon AF-S 70-200 mm f/2,8E FL ED VR

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326