Tělo z hořčíkové slitiny, rozlišení 20,4 Mpix, snímač Live MOS 4/3, Wi-Fi konektivita... více
37 181.82 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem u dodavatele, obvyklá dodací doba 2-3 dny
44 990 Kč
ks
Essox
Essox
Dárek ke zboží
Červnová akce:
k fotoaparátu OM System OM-1 dostanete telekonvertor MC-20 v hodnotě 10.490 Kč.
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: V210010BE000
Kód dod.: 54070295
EAN: 4545350053864
Záruka: 2 roky
Popis a parametry
Dárek

OM System OM-1 tělo

Jako vlajková loď OM systému je OM1 vybaven nejnovějšími technologiemi v oboru, se kterými můžete realizovat své nejkreativnější nápady. Jakmile jej vezmete do ruky, užasnete nad kompaktními rozměry, skvělou ergonomií a nízkou hmotností. Osvoboďte se od těžkých a neskladných fotoaparátů a stativů. Nejlepší systém stabilizace obrazu na světě vám umožní pořizovat ostré snímky z ruky i při slabém osvětlení. Utěsnění proti povětrnostním vlivům vám umožní pracovat bez obav i v nepříznivých podmínkách. Získáte rychlost a přesnost pro zachycení neuvěřitelných záběrů a povznesete své fotografie a videa na novou, vzrušující úroveň.

  • Rychlost kontinuálního snímání 120 snímků za vteřinu
  • S utěsněním třídy IP53 je připraven na vše
  • Výkon stabilizace 8.0 EV kroků

Stacked BSI Live MOS snímač

Náš 20MP Stacked BSI Live MOS představuje skok v kvalitě obrazu. Využívá nový revoluční způsob uspořádání obrazových prvků, který propouští více světla a zároveň zvyšuje výkon při slabém osvětlení. Vaše fotografie budou mít úchvatné rozlišení s nízkým šumem a bohatým dynamickým rozsahem výrazu od stínů po světla.

Fotografování při slabém osvětlení

Už nikdy se nebudete potit při fotografování v interiéru nebo v jiné situaci se slabým osvětlením. Nabízí standardní rozsah citlivosti ISO až do 25 600. Když je světla skutečně nedostatek, můžete zvýšit ISO až na 102 400 a pořizovat jasné snímky i v těch nejnáročnějších prostředích.

Ještě lepší IBIS

Přestaňte si dělat starosti s chvěním fotoaparátu i při dlouhých expozicích. Strávili jsme desítky let vývojem nejúčinnějšího systému stabilizace obrazu na světě, abyste mohli působivé snímky z ruky, makrofotografie a záběry pomocí teleobjektivu pořizovat i bez použití stativu a dalších stabilizačních zařízení. K dispozici budete mít kompenzaci až o 8 EV kroků*, která eliminuje chvění fotoaparátu i při dlouhých expozičních časech. Pořizujte čisté snímky bez rozmazání i při obtížném osvětlení.

TruePic X

OM-1 je vybaven naším špičkovým obrazovým procesorem TruePic X, který spolupracuje se Stacked BSI Live MOS snímačem. TruePic X zajišťuje bleskovou rychlost spuštění a zápisu, hbité automatické zaostřování a ohromně rychlé sekvenční snímání. Kromě rychlosti zvyšuje tento přepracovaný obrazový procesor také laťku obrazové kvality. Vychutnejte si věrné barvy, bezkonkurenční ostrost a živost gradace.


Live ND

Kdo by s sebou nosil ND filtry, když je má fotoaparát zabudované? Režim Live ND fotoaparátu OM-1 pokrývá až ND64 a umožňuje docílit široké škály efektů. Před pořízením záběru si můžete v hledáčku prohlédnout efekt dlouhé expozice.
High Res záběry z ruky
Někdy prostě potřebujete snímek s větším rozlišením než 20MP. Nyní můžete jedním stiskem tlačítka pořídit 50MP snímek. A co víc, nebudete potřebovat stativ ani jiné stabilizační zařízení. Stačí vzít fotoaparát a fotografovat. OM-1 automaticky pořídí 12 snímků a okamžitě je spojí do jedné fotografie s vysokým rozlišením a působivými detaily.

Live Composite

Každý fotograf ví, že pořizování dlouhých expozic je náročné. Režim Live Composite vám to však díky systému stabilizace obrazu zabudovaném v těle fotoaparátu značně usnadní. Dramatické záběry světel automobilů, ohňostrojů nebo malování světlem lze nyní pořídit z ruky. Fotoaparát pořídí sérii po sobě jdoucích snímků se stejným expozičním časem a poté je všechny spojí do jednoho snímku.

Focus Stacking

Funkce Focus Stacking dodá vašim snímkům zcela nový umělecký rozměr díky velké hloubce ostrosti, od popředí až po pozadí. Vzniká tak, že OM-1 automaticky pořídí sérii snímků a poté je spojí do jednoho nádherně vykresleného složeného snímku. Focus Stacking se nejčastěji používá v makrofotografii k dodání hloubky a dramatičnosti snímkům hmyzu, pavučin a květin. Můžete jej také použít v krajinářské fotografii pro zprostředkování silného vnímání prostoru.

Expresivní HDR

Nyní budou mít vaše fotografie širší a expresivnější dynamický rozsah, s vynikajícím kontrastem a průzračností. Uvidíte tmavší stíny a jasnější světla a vytvoříte vizuálně působivější snímky.

Starry Sky AF

Zachycení galaxie nebylo nikdy jednodušší. Náš AF režim pro hvězdnou oblohu Starry Sky AF nabízí dvě nastavení pro pořízení brilantních astro snímků. Nastavení priority rychlosti spolupracuje s výkonným vestavěným systémem stabilizace obrazu OM-1, takže můžete fotografovat noční oblohu bez starostí se zaostřením. Nastavení priority přesnosti vám umožní použít stativ a zaměřit teleobjektiv s neuvěřitelnou přesností na konkrétní hvězdy. Jeden režim. Dvě nastavení. A fotografie nekonečných hvězd.

Anti-flicker
Řízení světla v interiéru. Režim Anti-Flicker kompenzuje umělé světlo automatickou aktivací závěrky při maximálním jasu, aby se vyrovnala expozice a barevné rozdíly mezi snímky.

Tichý režim
Někdy je ticho k nezaplacení. Tento praktický režim ztlumí všechny zvuky závěrky a elektroniky - ideální pro případy, kdy je třeba být v diskrétním prostředí potichu.

Rychlý EVF se 120 FPS

Prostřednictvím našeho elektronického hledáčku uvidíte svět takový, jaký skutečně je. Umožňuje živý náhled Live View se 120 snímky za sekundu a poskytuje křišťálově čistý obraz i při slabém osvětlení nebo dokonce ve tmě. Téměř 6 milionů bodů nabízí velkolepé rozlišení, zatímco zpoždění displeje sotva znatelných 0,005 sekundy drží krok s nejrychleji se pohybujícími objekty.

1 053 bodů čtyřnásobného křížového AF

Obrovský nárůst sledovacích bodů automatického ostření. OM-1 disponuje AF systémem s 1 053 křížovými body Cross Quad Pixel pro vysoce přesné zaostřování. Každý bod je křížový, což umožňuje detekci vertikálních i horizontálních linií a bezkonkurenční přesnost. Tato vyspělá technologie automatického zaostřování je zárukou, že zachytíte vše, kdykoli a kdekoli.

Rychlost 120 s/s při záznamu do RAW, 50 s/s v režimu AF/AE tracking

Na OM-1 se můžete spolehnout i v situacích, kdy potřebujete maximální rychlost pro zachycení rychle se pohybujícího objektu nebo jedinečné akce ve zlomku sekundy. Pomocí tiché elektronické závěrky zvládnete pořídit sérii 120 snímků za sekundu i v plném rozlišení do formátu RAW. Při sledování objektu v režimu AF/AE Tracking můžete pořídit sérii 50 snímků za sekundu* bez rušivých výpadků nebo prodlev displeje. Vždy přesně víte, co fotografujete. * 50 sn./s. podporují pouze vybrané objektivy M.Zuiko PRO. Podívejte se prosím na specifikace.

Přepracovaná AI detekce AF

Soustřeďte se na kompozici záběru místo na zaostřování. OM-1 dokáže sám rozpoznat a zaměřit určité objekty. Říká se tomu inteligentní detekce AF. Fotoaparát rozpozná objekty, jako auta, letadla, vlaky, psy nebo ptáky - vy jen vyberete režim - a fotoaparát je automaticky zaměří a poté zaostří. Stačí jen zkomponovat záběr a fotoaparát se postará o zbytek.

120 FPS Pro Capture

Je těžké zareagovat na akci, která trvá zlomek vteřiny. Ne však s režimem Pro Capture. Když namáčknete tlačítko spouště, začne se do vyrovnávací paměti ukládat rychlostí 120 fps série po sobě jdoucích snímků. Jakmile uvidíte požadovaný okamžik, stiskněte spoušť nadoraz a fotoaparát uloží tento okamžik spolu se snímky z vyrovnávací paměti. Už nikdy nezmeškáte záběr kvůli pomalé reakci.

Výrazně vylepšená detekce obličeje

Při fotografování portrétů jsou tváře vším. S vylepšenou funkcí Advanced Face Detection AF, nabízející vyšší přesnost a lepší trasování a odezvu, posunete krásu svých portrétů na zcela novou úroveň.
Vyhrazené tlačítko AF

Když jste zaneprázdněni komponováním, může vás ostření a přepínání mezi manuálním a automatickým ostřením zpomalovat. Proto jsme přidali vyhrazené tlačítko automatického zaostřování. Je hned vedle tlačítka AEL, takže ho vždy rychle najdete.

IP53 - Odolnost proti prachu a stříkající vodě

Jste v terénu a najednou začne pršet. Nebo pracujete v poušti a zuřivý vítr zanese písek do každé skuliny. Možná fotografujete na sjezdovce a teplota je pod bodem mrazu. OM-1 to všechno zvládne. Dokonce ani nemusíte nosit ochranné vybavení, jako jsou pláštěnky. Důmyslný systém utěsnění chrání před nepřízní počasí, takže můžete pracovat naplno, bez obav o svůj fotoaparát.

Řekněte prachu ne

Fotografování v prašném a znečištěném prostředí je vždy výzvou. S OM-1 je to snadné. Náš ultrazvukový protiprachový filtr udržuje snímač čistý, takže vaše snímky budou bez nežádoucích artefaktů. Jeho 30 000 kmitů za vteřinu okamžitě setřese ze snímače veškerý prach a nečistoty, aby vaše snímky zůstaly bez poskvrnky.

Životnost závěrky

OM-1 je vybaven jednou z nejodolnějších závěrkových mechanik v oboru. Její spolehlivost byla testována na 400 000 cyklů. To znamená dlouhou životnost závěrky, na jejíž perfektní fungování se můžete spolehnout.
Nová baterie BLX-1 a nabíjení za pochodu
Pracujte celé hodiny díky dlouhé výdrži baterie. Fotoaparát je dodáván s novým vysokokapacitním li-ion akumulátorem BLX-1, se kterým pořídíte 520 snímků. Fotoaparát lze používat i během dobíjení baterií, takže nemusíte práci přerušovat. Nabíječka se prodává samostatně a může nabíjet dvě baterie najednou.

Duální slot paměťových karet UHS-II

Procesor TruePic X podporuje 2 sloty UHS-II paměťových karet, poskytujících dechberoucí rychlosti přenosu dat.
Aktualizované rozhraní menu
Najít přesně požadovanou funkci je nyní mnohem snazší, zejména pro začínající uživatele. Menu je intuitivnější, takže ušetříte čas a zvýšíte efektivitu.

Hodnocení fotografií přímo ve fotoaparátu

Tato funkce pomáhá šetřit čas při úpravách fotografií. Snímky můžete označit jednou až pěti hvězdičkami, abyste je mohli při postprodukci rychleji roztřídit.

OI.Share

Bezplatná aplikace OI.Share umožňuje pomocí WiFi bezproblémové připojení fotoaparátu k chytrému telefonu nebo tabletu. Můžete tak okamžitě přenášet fotografie a videa, odesílat snímky na sociální sítě nebo ovládat fotoaparát na dálku.
Fotografování přímo do počítače - Tethering
Při fotografování v ateliéru oceníte možnost připojení OM-1 k notebooku nebo monitoru a okamžité zobrazení snímků pomocí aplikace OM Capture. Provádějte úpravy za chodu a zvyšte produktivitu své práce.

Připojení mobilního zařízení BLE

BLE je zkratka pro Bluetooth Low Energy a pomůže vám šetřit energii baterie fotoaparátu. Jedná se o Bluetooth připojení, které, dokud není potřeba, zůstává v režimu spánku nebo nízké spotřeby, takže baterie fotoaparátu vydrží déle.

OM Workspace
Vylepšili jsme náš oblíbený software pro správu a úpravu fotografií, aby byla postprodukce ještě jednodušší a efektivnější.

Rozšiřte svůj systém

OM-1 není jen fotoaparát, je součástí celého systému. Nezapomeňte jej doplnit naší profesionální řadou objektivů a nezbytným příslušenstvím, jako jsou bateriové gripy a nabíječka baterií.

Natáčejte poutavá videa.

Spolu s OM-1 dostáváte všechny funkce potřebné k natáčení nádherných filmů v rozlišení 4K. Čistá a vždy ostrá videa s vysokým dynamickým rozsahem vaše diváky uchvátí.
4K/C4K 60p 10BIT

Nahrávání v rozlišení 4K poskytuje úžasně detailní a mimořádně živé video, které bude skvěle vypadat i na těch největších obrazovkách. OM-1 dokáže také natáčet FHD při standardním rozlišení 240p, které vypadá nádherně prakticky na jakékoli obrazovce. Můžete také nahrávat s vysokým bitrate v různých velikostech obrazu, včetně H.264 a H.265.

Ultimátní zpomalení pohybu

Zpomalte běh času a natočte dokonalé zpomalené video. 240 snímků za sekundu ve Full HD je výkon sám o sobě. Díky novému procesoru TruePic X nyní dokáže OM-1 zachytit úder pálky do míčku, zpomalit jazyk chameleona, a dokonce zachytit let kolibříka.

OM-Log LUT

Osvětlení se může rychle měnit, zejména pokud pracujete za pochodu. Snímání v režimu OM-Log maximalizuje v porovnání s režimem Flat dynamický rozsah tak, aby vaše video vypadalo čistě a ostře bez ztráty detailů ve stínech nebo světlech. Nová tabulka LUT (Look Up Table) umožňuje přímo na místě zobrazit snímek v barvách, kterých byste chtěli docílit u finálního snímku po gradingu barev.

Raw výstup

Snímání ve formátu RAW 12BIT 4:4:4 usnadní a zrychlí úpravy v postprodukci. Video v RAW formátu můžete také vyvést do externího zařízení, jako je Atomos Ninja V.

HLG video režim

HLG je zkratka pro Hybrid Gamma Log (video s vysokým dynamickým rozsahem). Při natáčení videa v režimu HLG se zvýší jas, ostrost a barevnost, které dalece přesahují standardní dynamický rozsah.

Funkce nahrávání videa

OM-1 nabízí celou řadu funkcí pro skvěle vypadající videa přesně podle vašich představ. Najdete zde vzor zebra pro kontrolu správné expozice. Clonu, rychlost závěrky, citlivost ISO a vyvážení bílé barvy lze pro větší kreativní kontrolu nastavit individuálně. Displeji lze přepínat mezi režimem kvality obrazu a ekvivalentem BT.709. Zahrnuli jsme funkce, které usnadňují kompozici a umožňují nahrávat zvuk ve vysokém rozlišení. Ve výsledku nabízí fotoaparát vše, co potřebujete k zachycení skvělých videí.

 

  • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
  • Fotoaparát je vybaven záručním listem, českým návodem a menu.
  • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.OLYMPUS.cz
ParametryPorovnání
Výrobce
Olympus / OM SYSTEM
Modelová řada
OM-1
Rozlišení (Mpix)
20,4
Snímač
4/3" Stacked BSI Live MOS
Formát snímače
Micro 4/3
Typ bajonetu
Micro 4/3
Stabilizace na čipu
Ano
Systém redukce prachu
Ano
WiFi
ANO - Vestavěné
Počet objektivů v setu
0
Sada
0 mm
Rozsah časů
1/8000 - 60 s, B
Synchronizace s bleskem
1/250 s / 1/8000 s (Režimu Super FP)
Citlivost ISO
LOW - 102400, manuálně LOW-25600
Ulhopříčka LCD (palce)
3,0" (7,6 cm)
Paměťové karty
Kompatibilní typy SD karet (SDHC, SDXC, UHS-I, UHS-II) Pro nahrávání videa je doporučena SD karta Class 10 nebo lepší Pro snímání 4K, C4K, ALL-I je doporučena karta kompatibilní se standardy UHS-II nebo UHS-I U3.
Video
MOV(MPEG-4AVC/H.264) 4096x2160 (C4K) 30p, 25p, 24p / LongGOP (přibližně 102 Mbps) 60p, 50p / LongGOP (přibližně 202 Mbps) 3840x2160 (4K) 30p, 25p, 24p / LongGOP (přibližně 102 Mbps) 60p, 50p / LongGOP (přibližně 202 Mbps) 1920x1080 (FHD) 30p, 25p, 24p / ALL-I (přibližně 202 Mbps) / LongGOP (přibližně 27 Mbps) 60p, 50p / LongGOP (přibližně 52 Mbps) MOV (HEVC/H.265) 4096x2160 (C4K) 30p, 25p, 24p / LongGOP (přibližně 77 Mbps) 60p, 50p / LongGOP (přibližně 152 Mbps) 3840x2160 (4K) 30p, 25p, 24p / LongGOP (přibližně 77 Mbps) 60p, 50p / LongGOP (přibližně 152 Mbps) 1920x1080 (FHD) 30p, 25p, 24p / ALL-I (přibližně 82 Mbps) / LongGOP (přibližně 22 Mbps) 60p, 50p / ALL-I (přibližně 162 Mbps) / LongGOP (přibližně 42 Mbps)
Napájení
Baterie BLX‑1
České menu
Ano
Rozměry
138,8 x 91,6 x 72,7 mm
Hmotnost
511 g
Obsah balení
OM‑1, BLX‑1 Nabíjecí Lithium-Ion baterie, F‑7AC Síťový adaptér, Řemínek přes rameno, Micro 4/3 krytka těla (BC‑2), EP‑18, CB‑USB13 USB kabel, CP‑2 Ochrana kabelu, Návod k použití, Servisní karta
Distribuce
CZ
Červnová akce:
k fotoaparátu OM System OM-1 dostanete telekonvertor MC-20 v hodnotě 10.490 Kč.

OM System OM-1 tělo

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326