Kinofilmový fotoaparát formátu Half frame (poloviční filmové políčko) s manuálním ostřením a natahováním filmu.... více
11 561.98 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem na prodejně
13 990 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 18926
Kód dod.: 18926
EAN: 0027075310063
Záruka: 2 roky
Výrobce: Pentax
Popis a parametry

Pentax 17 Dark Silver

Kompaktní filmový fotoaparát s pevnou ohniskovou vzdáleností s formátem políčka Falf Frame. Na jeden kinofilm s 36 políčky nafotíte 72 fotografií.

›Je čas na film‹

Zde jsou ve zkratce nejdůležitější informace
 • Poloviční formát negativu (17 x 24 mm)
 • Ruční ovládání fotoaparátu, které je pro filmové fotoaparáty jedinečné
 • Nově vyvinutý objektiv s pevným ohniskem kombinující časem prověřenou optiku a nejnovější technologii povrchové úpravy objektivu
 • Systém zónového zaostřování pro přepínání oblasti zaostření pomocí jednoduché volby značek zón
 • Jasný optický hledáček pro potvrzení snímku objektu v reálném čase
 • Sedm režimů snímání pro různé situace
 • Vysoce kvalitní tělo dotažené do každého detailu.

Poloviční formát (17 x 24 mm)

Fotoaparát PENTAX 17 je vybaven formátem poloviční velikosti, při kterém jsou dva snímky o rozměrech 17 x 24 mm pořízeny na jednom snímku 35mm formátu (36 x 24 mm). Používá také horizontální mechanismus posunu filmu. Při běžném umístění pořizuje snímky ve vertikálním formátu, které jsou totožné se známými snímky pořizovanými chytrými telefony, které se dnes běžně používají k pořizování snímků.

 

Ruční ovládání fotoaparátu jedinečné pro filmové fotoaparáty

Fotoaparát PENTAX 17 je vybaven mechanismem ručního navíjení filmu, který vychází z mechanismů používaných v zrcadlovkách značky PENTAX. Páčka pro posun filmu umožňuje uživateli vychutnat si navíjení filmu a zvuk navíjení po každém stisknutí spouště. Její systém snadného zavádění je navržen tak, aby zabránil chybám při zavádění filmu, zejména pro začínající uživatele filmových fotoaparátů. Fotoaparát je vybaven i dalšími mechanismy jedinečnými pro filmové fotoaparáty, jako je ruční převíjení filmu pomocí kličky převíjení, kompenzace expozice pomocí voliče kompenzace expozice a nastavení citlivosti ISO pomocí voliče citlivosti ISO.

Nově vyvinutý objektiv s pevným ohniskem kombinující časem prověřenou optiku a nejnovější technologie povrchové úpravy čoček

PENTAX 17 je vybaven nově vyvinutým objektivem s pevným ohniskem 25 mm a světelností F3,5 (ekvivalent 37mm objektivu ve formátu 35 mm). Vychází z optiky zabudované v uznávaném fotoaparátu PENTAX Espio Mini (na trh uveden v roce 1994) a byl přepracován tak, aby dokonale zapadl do polovičního  formátu. Je také opatřen povrchovou úpravou HD (High Definition) - vysoce kvalitní vícevrstvou povrchovou úpravou - pro optimalizaci čistoty a ostrosti snímků poloviční velikosti. Objektiv použitý v modelu RICOH Au-to Half (nejprodávanějším modelu s polovičním formátem, který byl poprvé uveden na trh v roce 1962) byl použit jako referenční, úhel záběru a ohnisková vzdálenost byly zvoleny tak, aby běžné každodenní fotografování bylo jednoduché a bezchybné.

 

Systém zónového ostření pro přepínání oblasti zaostření pomocí jednoduchého výběru značek zón

Systém zónového zaostřování fotoaparátu PENTAX 17 je rozdělen do šesti zaostřovacích zón, které jsou označeny značkami označujícími jednotlivé zóny. Jediné, co musí uživatel udělat pro nastavení zaostření fotoaparátu, je vybrat značku, která nejlépe odpovídá vzdálenosti objektu, na zónovém zaostřovacím kroužku. V zóně makro zaostření může uživatel pořídit snímek zblízka přibližně od vzdálenosti 25 centimetrů. Řemínek na ruku (dodávaný jako standardní příslušenství) umožňuje uživateli přesněji měřit vzdálenost objektu.

 

Jasný optický hledáček pro potvrzení snímku objektu v reálném čase

Optický hledáček fotoaparátu PENTAX 17 je vybaven jasným hledáčkem typu Albada. Je také vybaven rámečkem pro kompenzaci zorného pole při přiblížení, který vám pomůže snadněji komponovat snímky zblízka. Přímo přes hledáček je možné kontrolovat značky zón.

 

Sedm režimů snímání pro různé aplikace

Fotoaparát PENTAX 17 automaticky upravuje nastavení expozice na základě údajů o osvětlení shromážděných měřicím senzorem. Kromě plně automatického režimu, ve kterém jsou všechna nastavení expozice zvolena fotoaparátem, nabízí šest dalších režimů fotografování, včetně: Pomalá synchronizace, který je velmi užitečný při fotografování za soumraku, a Bulb, který se hodí při fotografování nočních scenérií a ohňostrojů. PENTAX 17 je také vybaven nezávislým voličem kompenzace expozice, který umožňuje uživateli rychle měnit úroveň expozice, aby se přizpůsobil různým typům objektů nebo vyjádřil tvůrčí záměry  uživatele.

 

Vysoce kvalitní do detailu dotažené tělo fotoaparátu

Tělo fotoaparátu PENTAX 17 má klasický design, který připomíná tradiční vzhled filmových fotoaparátů. Horní a spodní kryt je vyroben z pevné, ale lehké  hořčíkové slitiny, která optimalizuje tuhost těla fotoaparátu. Závit pro montáž filtrů o průměru 40,5 mm umožňuje uživateli nasadit celou řadu filtrů, které jsou na trhu k dostání. Díky pečlivé pozornosti věnované každému detailu je fotoaparát PENTAX 17 navržen tak, aby jej bylo radost vlastnit.

 

 • Široký výběr ISO citlivostí (50, 100, 125, 160, 200, 400, 800, 1600 a 3200).
 • Držák na poznámky na zadním krytu, do kterého lze vložit konec balení filmu pro okamžité potvrzení použitého filmu.
 • Tři úchyty pro vodorovné a svislé zavěšení fotoaparátu, které nejlépe vyhovují stylu fotografování uživatele.
 • Kompatibilita s volitelnou kabelovou spouští CS-205, která se hodí při fotografování s prodlouženou expozicí v režimu snímání Bulb.
ParametryPorovnání
Výrobce
Pentax
Modelová řada
Pentax 17
Formát políčka
Half Frame / půlka filmového políčka
Ohnisko objektivu
25 mm
Ohnisko objektivu po přepočtu
37 mm
Ostření
Manuální
Typ ostření
Zónové ostření, 6 zón: (∞, 3m, 1,7m, 1,2m, 0,5m, 0,25m)
Navíjení filmu
Ruční (páka)
Převíjení filmu zpět
Ruční
Časy závěrky
1/350 - 4 sek
Expoziční režimy
Plně automatické snímání, standardní snímání, snímání s prioritou clony, snímání s denní synchronizací - maximální délka 4 s, snímání s pomalou závěrkou, snímání s pomalou synchronizací - maximální délka 1/30 s
EV kompenzace
±2EV (1/3EV kroky)
Blesk - směrné číslo
6 (ISO 100)
Napájení
1x CR2
Rozměry
127 x 78 x 52 mm
Hmotnost
290 g
Barva
stříbrná
doporučené příslušenství

Pentax 17 Dark Silver

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326