Pentax HD D-FA 21 mm F2,4 ED Limited DC WR stříbrný

Objektiv řady limited pro full frame fotoaparáty s důrazem na velkou kvalitu.... více
33 049.59 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
39 990 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 28050
Kód dod.: A28050
EAN: 0027075302990
Záruka: 2 roky
Výrobce: Pentax
Popis a parametry

Pentax HD D-FA 21 mm F2,4 ED Limited DC WR stříbrný

   

Exkluzivní kvalita limitované série s optimalizovaným obrazem a jemnou kresbou nyní také v sérii ultraširokoúhlé řady.

Věrný konstrukčnímu pojetí řady Limited byl tento objektiv vyvinut tak, aby bylo dosaženo osobitého vizuálního výrazu. Kromě neustálého zdokonalování na základě výsledků měření byl vývoj byl proces vývoje také neustále doprovázen velkým počtem fotografování v praxi, aby se vyvinul optimální obrazový dojem. Kromě vynikajících technických hodnot je to právě vysoká kvalita výrobní materiály, díky nimž je použití tohoto objektivu výjimečné.

V návaznosti na tradici limitované edice je tato řada nyní rozšířena o ultraširokoúhlou verzi.

HD PENTAX-D FA 21mm F2.4ED Limited DC WR je prvním objektivem této řady, který je přizpůsoben speciálním vlastnostem 35mm full-frame digitálních zrcadlovek a díky širokému úhlu záběru nabízí nové perspektivy vizuálního vyjádření. Zachycuje atmosféru scény a trojrozměrný obrazový efekt, který lze použít pro fotografování krajiny i pro momentky.

Cílem bylo poskytnout jasné snímky s vysokým rozlišením vzdálených objektů, jako jsou krajiny, a to i na okrajích, a zároveň dosáhnout jedinečného obrazového podání při fotografování zblízka. Při otevřené cloně tak poskytuje mírný efekt bokeh (rozostření) v pozadí a zároveň udržuje hlavní objekt zaostřený. Objektiv umožňuje zvýraznit objekty na rozostřeném pozadí s přehnanou perspektivou typickou pro ultraširokoúhlé objektivy. Volbou clony lze v závislosti na objektu vytvářet různé vizuální dojmy. Osm lamel clony navíc zajišťuje, že u bodových zdrojů světla nedochází k rozptylu a světelné paprsky jsou reprodukovány přirozeně.

Pro atraktivní vzhled jsou tubus objektivu, vestavěná sluneční clona a krytka vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu. Na objektivu je dobře čitelná značka pro nasazování nebo výměnu objektivu, což usnadňuje jeho výměnu za tmy. Stejnosměrný motor automatického zaostřování (Direct Current Motor) je umístěn v objektivu pro okamžité, plynulé, rychlé a přesné nastavení vzdálenosti.

Díky systému QSF/A (Quick-Shift Focus System) pro okamžité přepnutí do režimu manuálního zaostřování bez nutnosti přepínání po zaostření objektu systémem automatického zaostřování fotoaparátu má fotograf vždy kontrolu a v případě pochybností může přeostřit.

Optická konstrukce objektivu se skládá ze čtyř optických členů ze skla ED (Extra-low Dispersion), které minimalizují chromatickou aberaci a zabraňují barevnému prolnutí nejen v hlavní zaostřené oblasti, ale i v okolních rozostřených oblastech.

Důležitou součástí optické konstrukce je povrchová úprava HD. Optické členy tohoto objektivu jsou opatřeny vícevrstvou povrchovou úpravou HD (High Definition) vyvinutou společností PENTAX. V porovnání s běžnými povrchovými úpravami nabízí výrazně vyšší propustnost světla s nízkou reflexí (až 50 % v porovnání s běžnými povrchovými úpravami).

To umožňuje dosáhnout maximálního kontrastu a ostrosti bez odrazů a duchů, a to i v náročných podmínkách, jako je například protisvětlo. To je možné díky exkluzivnímu speciálnímu výrobnímu procesu společnosti PENTAX, při kterém je povlak s vysokou hustotou nanášen s vysokou přesností na úrovni nanometrů. Který má také extrémně vysokou tvrdost pro vynikající odolnost.

Tento objektiv je vybaven elektromagnetickým ovládáním clony*, které zajišťuje vysoce přesné řízení expozice v kombinaci s kompatibilními digitálními zrcadlovkami. Zejména pro videozáznamy a při silném kolísání jasu - např. na jevišti s rychle se měnícími světelnými podmínkami nebo v lese s rychlým střídáním světla a stínu při slunečním svitu - je vysoce přesné řízení expozice velkou výhodou.

V každém ohledu je tento objektiv výjimečným nástrojem, který vám přinese mnoho radosti a inspirace
při fotografování.

 


  • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
  • Objektiv je vybaven dokladem pro uplatnění záruky
  • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.AWH.cz.

Značení objektivů Pentax

ParametryPorovnání
Výrobce
Pentax
Pevné ohnisko / Zoom
Pevné ohnisko
Způsob ostření
AF i MF
Ohnisková vzdálenost
21 mm
Světelnost (f)
2,4
Bajonet
Pentax K
Nejvyšší clonové číslo
22
Konstrukce objektivu
11 prvků / 8 skupin
Obrazový úhel (˚)
92° (68° APS-C)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
0,18 m
Průměr filtrového závitu
67 mm
Formát snímače
Full Frame
Průměr × délka
74 x 89 mm
Hmotnost
416 g
Dodávané příslušenství
Přední a zadní krytka, sluneční clona je vestavěná, pouzdro.
Distribuce
CZ
Minimální ohnisková vzdálenost
21
Maximální ohnisková vzdálenost
21
doporučené příslušenství

Pentax HD D-FA 21 mm F2,4 ED Limited DC WR stříbrný

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326