Pentax HD D-FA 50 mm F 1,4 SDM AW Silver Edition

Světelný objektiv Full Frame 50/1,4. Vhodný pro práci s hloubkou ostrosti - úžasný bokeh.... více
26 685.95 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
32 290 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 23340
Kód dod.: A23340
EAN: 0027075302211
Záruka: 2 roky
Výrobce: Pentax
Popis a parametry

Pentax HD D-FA 50 mm F 1,4 SDM AW Silver Edition

   

Objektiv série Star s pevným ohniskem, vysokou světelností a vysokým výkonem pro použití s digitálními zrcadlovkami PENTAX s bajonetem K

Nová generace, vysoce výkonné Star-série zkonstruovaná pro dosažení velmi jasných, vysoce kontrastních snímků s ostrostí do okrajů obrazu s redukcí optických vad na minimum.

 • Vysoká světelnost F1.4 s nádherným Bokeh
 • Konstrukce zaměřená na použití s fotoaparáty PENTAX 35mm Full Frame
 • HD-super ochranná vrstva
 • Počasí odolná konstrukce, speciální těsnění proti vniknutí vody a prachu do interních částí fotoaparátu
 • Nově vyvinutý kruhový SDM pro rychlejší a spolehlivé zaostřování AF
 • Elektromagnetický ovládací mechanismus clony,* pro bezchybné ovládání vysoce přesné expozice během záznamu videoklipů

U nového objektivu, PENTAX provedl rozsáhlý přehled vlastních norem objektivů nejvyšší série Star, kde je kladen důraz na maximální kompenzaci různých optických vad tak, aby byl vytvořen obraz nejvyšší kvality. PENTAX zkonstruoval objektiv pro vynikající zobrazovací výkon se všemi kompatibilními těly fotoaparátů — i při nasazení na novou generaci digitálních SLR, která se vyznačuje vysokou kvalitou a výkonem, vyšší než jsou existující modely. Nový objektiv má vynikající zobrazovací výkon požadovaný u nové generace, vysoko výkonných objektivů série Star, s výjimečnou kresbou od středu až po okraje obrazového pole, a to i při otevřené cloně. Díky originálním technologiím antireflexních vrstev PENTAX— včetně nejnovější vrstvy Aero Bright Coating I, zajištěn výjimečně nízký reflex světla prvotřídní vrstvou HD Coating — produkuje velmi ostré, vysoce kontrastní snímky bez rušivých reflexů a duchů. Je prachotěsný, počasí odolný a je vysoce spolehlivý a odolný při fotografování za náročných podmínek v outdooru.

Hlavní vlastnosti

Nová generace, vysoce výkonného objektivu série Star s maximální světelností F1.4

Tento objektiv jako další produkt nové generace vysoce výkonných objektivů série Star — řada zkonstruovaná pro extra jasné, vysoce kontrastní snímky s ostrosti i v okrajích se snížením různých optických vad na minimum. Po provedení rozsáhlé analýzy standardů série Star, PENTAX zkonstruoval tento objektiv pro zlepšení rozlišovacího výkonu, s vizí jeho použití s pokročilými, těly fotoaparátů příští generace. Má výjimečný výkon v zobrazování i při otevřené cloně, navíc vytváří nádherný bokeh (rozostření) efekt a vynikající interpretaci obrazu na krátké vzdálenosti. Byl vyvinut jako prvý model objektivů nové generace série Star, standardní model má extra vysokou světelnost F1.4, lze jej používat pro celou řadu různých subjektů, včetně portrétů s efektivním rozostření pozadí a fotografování z ruky pro scenérie v interiéru.

Nejmodernější optická technologie

Objektiv je opatřen vrstvou vyvinutou společností PENTAX-Aero Bright Coating II* — vrstva objektivu používá nanotechnologii, kterou se vytvoří velmi nízká odrazivá. Spojením této pokročilé vrstvy s vysoce kvalitní, několikanásobné vrstvy HD Coating** — se snižuje průměrná odrazivost viditelného spektra na méně jak 50% ve srovnání s konvenčními vrstvami — objektiv efektivně omezuje duchy v obraze na minimum i při nepříznivých
světelných podmínkách protisvětla. Zařazením třech skleněných elementů s velmi nízkým rozptylem světla a jedním asférickým elementem do optické konstrukce, efektivně kompenzuje chromatické a sférické aberace a pro tvorbu brilantních, vysoce kontrastních snímků s ostrostí až do okrajů snímku. Zkreslení je redukováno i při zaostřovací vzdálenosti cca. 1m, vytváří ostré, snímky bez zkreslení v celém rozsahu ostření.

Prachotěsná a počasí odolná konstrukce

Byl vyvinut jako AW (All Weather) model, má spolehlivou prachotěsnou, počasí odolnou konstrukci s osmi speciálními těsněními, které zabraňují vniknutí vody a prachu do interních částí objektivu. Ve spojení s digitálními těly zrcadlovek PENTAX, získáváte odolný, spolehlivý digitální zobrazovací systém, který pracuje spolehlivě za náročných fotografických podmínek — v dešti, mlze nebo na místech, kde je pravděpodobné stříkání vody nebo je vodní tříšť.

Nově vyvinutý kruhový typ SDM

Tento objektiv má nově vyvinutý systém SDM (Supersonic Direct- -drive Motor) kruhového typu, který generuje více jak 7.5x točivý moment než má konvenční SDM instalovaný v současných objektivech. Díky tomuto enormnímu výkonu, jsou změny při operaci zaostření zadní skupiny čoček s vyšší hmotností plynulé a rychlé.

Další vlastnosti

 • 9-lamel, kulatého tvaru pro vytváření přirozeného, nádherného efektu bokeh (rozostření) až do nastavení clony F2.8, při minimálním efektu proužkování z bodových zdrojů světla
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 40 centimetrů, efektivní při záznamu snímků s efektem rozostření pozadí
 • Elektromagnetické ovládání mechanismus clony* pro bezchybné, vysoce přesné ovládání expozice během záznamu videoklipů
 • SP (Super Protect) vrstva pro udržení přední čočky objektivu od prachu a otisků

* Tento mechanismus je k dispozici, když bude objektiv nasazen na těla zrcadlovek K-1 Mark II, K-1, K-3 II, K-3, KP, K-70, K-S2 nebo K-S1.

 

Tento světelný, normální standardní objektiv je nejnovějším modelem uznávané série PENTAX Star (★) — řada která se může pyšnit nejvyšším zobrazovacím výkonem mezi všemi objektivy PENTAX pro použití s digitálními zrcadlovkami s bajonetem K. Objektiv má vynikající zobrazovací výkon požadovaný u nové generace výkonných objektivů série Star, při zajištění vynikajícího rozlišení od středu do okrajů obrazového pole, i při otevřené cloně. Díky originální technologii PENTAX s antireflexními vrstvami — včetně nejnovější Aero Bright Coating II je zajištěna výjímečně nízká odrazivost, vysoce kvalitní HD Coating — zajišťuje extra ostré, vysoce kontrastní snímky bez reflexů a duchů. images. Konstrukce je prachutěsná, počasí odolná, velmi odolná a spolehlivá pro fotografování v náročných podmínkách v exteriéru.

 

POZNÁMKA K POUŽITÍ:

Tento objektiv má bajonet KAF4 kompatibilní s elektromagnetickým systémem ovládáním clony. Fotoaparáty kompatibilní s tímto systémem jsou K-1 Mark II, K-1, K-3 II, KP, K-70, K-3, K-S2, K-S1 a K-50. U K-1, K-3 II, K-3, K-S2, K-S1 a K-50, musí být firmware fotoaparátu aktualizován na poslední verzi. Pokud bude objektiv nasazen an fotoaparát bez správné aktualizace firmwaru, bude ovládání mechanismu clony neaktivní, nebude možno získat správnou expozici.

Dostupný je nový firmware pro K-1, KP a K-3 který řeší plný výkon s objektivem (pozor na verze fotoaparátů "I" vs "II").

Odkaz na stránky s novým firmware: http://www.pentax.cz/web-content/support/sortableTable/support.html
Doporučuji: seřadit podle data > seřadit od nejnovějšího


 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Objektiv je vybaven dokladem pro uplatnění záruky
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.AWH.cz.

Značení objektivů Pentax

ParametryPorovnání
Výrobce
Pentax
Pevné ohnisko / Zoom
Pevné ohnisko
Způsob ostření
AF i MF
Ohnisková vzdálenost
50 mm
Světelnost (f)
1,4
Bajonet
Pentax K
Nejvyšší clonové číslo
16
Konstrukce objektivu
15 prvků / 9 skupin
Obrazový úhel (˚)
47° (Full Frame)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
0,4 m
Průměr filtrového závitu
72 mm
Formát snímače
Full Frame
Průměr × délka
80 x 106 mm
Hmotnost
910 (s clonou 955) g
Dodávané příslušenství
Přední a zadní krytka, sluneční clona, měkké pouzdro.
Distribuce
CZ
Minimální ohnisková vzdálenost
50
Maximální ohnisková vzdálenost
50
doporučené příslušenství

Pentax HD D-FA 50 mm F 1,4 SDM AW Silver Edition

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326