Pentax HD DA* 16-50 mm F2.8 ED PLM AW

Objektiv 16-50 nové generace s vylepšeným automatický ostřením PLM, clonou a HD vrstvami.... více
Běžná cena: 36 990  (-15%)
25 983.47 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
31 440 Kč
ks
Essox
Essox
Dárek ke zboží
Akční sleva -15% Slevová akce trvá od 22.5. do 3.8. 2024. Další zboží v akci Pentax ZDE.
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 28030
Kód dod.: 28030
EAN: 0027075302952
Záruka: 2 roky
Výrobce: Pentax
Popis a parametry
Dárek

Pentax HD DA* 16-50 mm F2.8 ED PLM AW

Nově vyvinutý (2021) zoomový objektiv řady Star (★), navržený tak, aby poskytoval vylepšenou kvalitu obrazu a vysokorychlostní a přesné automatické zaostřování, které bude vyhovovat i super výkonným fotoaparátům budoucnost. Začleněním nejnovějších technologií optického designu byla optika zcela přepracována tak, aby zajišťovala snímky s vysokým rozlišením a vysokým kontrastem i při otevřené cloně. Ve srovnání se starým modelem smc PENTAX-DA ★ 16-50 mm F2,8ED AL [IF] SDM, který byl uveden na trh v červenci 2007, tento objektiv přináší výrazně lepší zobrazovací výkon. Rovněž poprvé obsahuje PLM (pulzní motor) v objektivu s velkou světelností, aby bylo zajištěno vysokorychlostní automatické zaostřování s nízkým šumem. Je dokonce vyladěn pro lepší ovladatelnost při manuálním ostření. Tento nový objektiv se zoomem umožňuje uživatelům plně si užít proces fotografování podle vlastních preferencí.

Vysoce výkonný objektiv řady Star nové generace, který poskytuje ideální kvalitu obrazu

Společnost PENTAX předvídala další pokroky v oblasti těl zrcadlovek v budoucnosti a navrhla tento objektiv tak, aby poskytoval mimořádně jasné, vysoce kontrastní snímky s ostrostí od okraje k okraji, a to kompenzací různých aberací na minimum, přičemž současně výrazně zvyšuje rozlišovací schopnost - dva faktory naprosto zásadní v další generaci série Star. Poskytuje mimořádně vysoký zobrazovací výkon i při otevřené cloně, krásný efekt bokeh (rozostření) a vynikající vykreslení obrazu na krátkou vzdálenost, to jsou důvody, proč vytváří vysoce kvalitní a přesně definované obrázky. Může se také pochlubit mimořádně velkou maximální clonou F2,8, která je užitečná u mnoha různých objektů v celé řadě aplikací, včetně portrétu s efektivně rozostřeným pozadím, ručního fotografování interiérových scén a scénické fotografie. Pomáhá fotoaparátu vytvářet jasný a jasný obraz v hledáčku, který inspiruje kreativitu a představivost fotografa.

Výjimečný rozlišovací výkon zajištěný nekompromisním optickým designem

16-ti členný optický systém s 10 skupinami (včetně čtyř asférických optických prvků) zajišťuje vynikající rozlišovací schopnost a poskytuje velmi čistý a vysoce kontrastní obraz od středu obrazového pole k okrajům. Začleněním jednoho optického prvku ze ED skla (s velmi nízkou disperzí), jednoho anomálního optického prvku s disperzním sklem a dvou asférických optických prvků ze ED skla (s extrémně nízkým rozptylem) snižuje chromatickou aberaci na minimum v celém rozsahu zoomu. Vysoce kvalitní vícevrstvý HD povlak*, který snižuje průměrnou odrazivost ve spektru viditelného světla na méně než 50% v porovnání s konvenčními vícevrstvými povlaky, účinně minimalizuje odlesky a duchový obraz i v náročných světelných podmínkách, jako je protisvětlo. * HD znamená High Definition.

Vysoce výkonný PLM motor pro tichý a rychlý provoz automatického zaostřování

Prvky zaostřovacích čoček jsou přímo poháněny PLM (pulzní motor), což poskytuje mnohem lepší rychlost ostření (přibližně 2,2krát rychlejší v širokoúhlém rozsahu nebo přibližně 1,5krát rychlejší v rozsahu teleobjektivu ve srovnání s PENTAX-DA ★ 16-50 mm F2,8ED AL [IF] SDM),* při efektivní minimalizaci hluku pro tišší provoz. Rovněž bylo upgradováno ruční zaostřování mechanismu zaostřování s posilovačem, aby se optimalizovala přesnost a odezva detekce zaostřovacího prstence. V důsledku toho se prvky zaostřovacích čoček synchronizují efektivněji a bezchybně v synchronizaci s provozem zaostřovacího prstence. * Při použití režimu AF.S pro fotografování statických snímků v hledáčku ve vzdálenosti 0,3 metru až nekonečna.

Schéma jednotky PLM

1) Olověný šroub

2) PLM (pulzní motor)

3) Zaostřovací objektiv

Elektromagnetický membránový mechanismus pro bezchybné a vysoce přesné ovládání expozice během záznamu videa

Při nasazení na kompatibilní tělo fotoaparátu s bajonetem KAF4* tento zoomový objektiv zajišťuje dokonalé a vysoce přesné ovládání expozice, a to nejen při fotografování, ale také při nahrávání videa. I když jsou při snímání videa značné rozdíly v jasu, jeho mechanismus ovládání elektromagnetické clony umožňuje uživateli pořizovat videoklipy pomocí automatického ovládání expozice. V kombinaci s některými kompatibilními fotoaparáty ** PLM (Pulse Motor) zajišťuje plynulé sledování ostření a dokonalé ovládání expozice, přičemž výrazně snižuje nepříjemný hluk generovaný operacemi zaostřování a ovládání clony během záznamu videa. To znamená plynulé snímání videa bez starostí v místech náchylných ke značným změnám jasu, například na pódiu s rychle se měnícími světelnými podmínkami nebo v lese s paprsky slunce, nebo s aktivními, rychle se pohybujícími objekty, jako jsou sportovci nebo zvířata.

* Kompatibilní modely držáků KAF4 jsou: PENTAX K-3 Mark III, PENTAX K-3 II, PENTAX K-3, PENTAX KP, PENTAX K-70, PENTAX K-50, PENETAX K-S2, PENTAX K-S1, PENTAX K-1 Mark II a PENTAX K-1. Doporučujeme uživatelům upgradovat firmware fotoaparátu na nejnovější verzi, aby mohli správně používat ovládání elektromagnetické membrány. Při montáži na tělo fotoaparátu PENTAX K-1 Mark II nebo PENTAX K-1 lze snímky pořizovat pouze v režimu Oříznutí, protože kruh obrazu fotoaparátu je určen pro formát APS-C.

** Modely kompatibilní se záznamem videa v režimu AF.C jsou: PENTAX K-3 Mark III, PENTAX K-70 a PENTAX KP. Doporučujeme uživatelům upgradovat firmware fotoaparátu na nejnovější verzi, aby byl zajištěn optimální výkon při nahrávání videa.

Prachotěsná konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům

Tento objektiv je vybaven konstrukcí „All Weather (AW)“, která zabraňuje pronikání prachu a vody do vnitřku objektivu. Spárujte jej s tělem digitální zrcadlovky PENTAX odolným proti prachu a povětrnostním vlivům pro kreativní fotografování v dešti nebo mlze nebo na jiných místech náchylných k stříkající vodě.

Další funkce

• Kulatá clona vytvářející přirozený, krásný efekt bokeh (rozostření) při minimalizaci efektu bodových světelných zdrojů • Povlak SP (Super Protect), který udržuje přední povrch bez prachu a skvrn • Systém zaostřování Quick-Shift pro okamžité přepnutí z automatického zaostřování na ruční zaostřování podržením tlačítka spouště do poloviny a otočením zaostřovacího kroužku poté, co je objekt zaostřen systémem AF fotoaparátu.

** Modely kompatibilní se záznamem videa v režimu AF.C jsou: PENTAX K-3 Mark III, PENTAX K-70 a PENTAX KP. Doporučujeme uživatelům upgradovat firmware fotoaparátu na nejnovější verzi, aby byl zajištěn optimální výkon při nahrávání videa.  • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
  • Objektiv je vybaven dokladem pro uplatnění záruky
  • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu http://www.PENTAX.cz

Značení objektivů Pentax

ParametryPorovnání
Výrobce
Pentax
Pevné ohnisko / Zoom
Zoom
Způsob ostření
AF i MF
Ohnisková vzdálenost
16-50 mm
Světelnost (f)
2,8
Bajonet
Pentax K
Nejvyšší clonové číslo
22
Konstrukce objektivu
16 prvků / 10 skupin
Obrazový úhel (˚)
83°-31,5°
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
0,30 m
Průměr filtrového závitu
77 mm
Formát snímače
APS-C
Průměr × délka
84 x 117 mm
Hmotnost
712 g
Dodávané příslušenství
Přední a zadní krytka, sluneční clona PH-RBN 77mm, pouzdro S120-150.
Distribuce
CZ
Minimální ohnisková vzdálenost
16
Maximální ohnisková vzdálenost
50
Akční sleva -15% Slevová akce trvá od 22.5. do 3.8. 2024. Další zboží v akci Pentax ZDE.

Pentax HD DA* 16-50 mm F2.8 ED PLM AW

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326