Tamron SP 150-600 mm F 5-6,3 Di VC USD G2 Nikon F

Teleobjektiv s velkým rozsahem (druhá generace G2).... více
24 702.48 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
29 890 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: 580713
Kód dod.: 580713
EAN: 4960371006079
Záruka: 5 let
Výrobce: Tamron
Popis a parametry

Tamron SP 150-600 mm F 5-6,3 Di VC USD G2 Nikon F

Popis produktu:

Objektiv Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 je nástupcem objektivu Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD (Model A011), který byl uveden v prosinci 2013 a nadále úspěšně plní potřeby fotografů v kategorii ultra-telefotografie. Nová verze "G2" byla vyvinuta s cílem poskytovat vynikající optický výkon s dnešními DSLR fotoaparáty s vysokým rozlišením a zlepšit některé funkce včetně rychlosti a přesnosti AF a VC (Vibration Compensation). Byly také přidány některé nové funkce – mechanismus FLEX ZOOM LOCK, fluorová povrchová úprava a volitelné tele konvertory. Nový objektiv přináší vynikající výkon a luxusní vzhled s kovovým tubusem objektivu.

VLASTNOSTI:

 1. Vylepšená optická konstrukce dosahující ještě vyššího výkonu
  Tři LD členy (Low Dispersion) s nízkým rozptylem světla zcela eliminují axiální a příčné chromatické aberace. Optická konstrukce je také vylepšena (21 členů ve 13 skupinách) a využívá vylepšenou výrobní technologii. Výsledkem je vysoké rozlišení, lepší ostrost a celkově zlepšený výkon objektivu.
  Povrchová úprava eBAND od Tamronu pro eliminaci odlesků a stínů
 2. eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) povrchová úprava je nano-strukturovaná vrstva nasazená na povrch členu objektivu. Kromě běžné antireflexní povrchové úpravy, eBand nabízí vyšší propustnost světla a výrazné zlepšení v antireflexních vlastnostech, zejména proti zaúhlených dopadajících paprsků. V kombinaci s BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) povrchovou úpravou jsou odlesky a stíny redukovány na úplné minimum.
 3. Snížená minimální zaostřovací vzdálenost k zajištění optimální tele-makro fotografii
  Díky moderní výrobní technologii bylo možné snížit MOD (Minimální zaostřovací vzdálenost) na 2.2m ve srovnání s 2.7m u předchozího modelu A011.
 4. Rychlost AF je vyšší a mnohem operativnější s pohyblivými objekty
  Model A022 je vybaven USD (Ultrasonic Silent Drive) motorem, který poskytuje vynikající odezvu a kontrolu. Rychlost AF se výrazně zlepšila od současného modelu, což umožňuje přesné vysokorychlostní ostření i při snímání pohybujících se objektů.
  Při fotografování s AF, Full-time manuální ostření Vám umožní okamžitě provést jemné úpravy zaostření ručně, aniž by jste museli přepínat mezi režimy.
 5. Výkon stabilizace obrazu VC je nyní 4,5 stupně a nabízí tři režimy optimalizované pro různé situace
  Účinnost stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation) odpovídá 4,5 stupňům, které jsou založené na výkonostních úrovních stabilizace obrazu zřízených CIPA (Camera & Imaging Products Associaton) při použití VC MODE 3. Model A022 má nyní tři typy VC módů, kdy je možné zvolit optimální režim VC podle situace pro pořizování snímků.
  VC MODE 1 je standardní režim, který poskytuje skvělou rovnováhu mezi stabilitou obrazu v hledáčku a stabilizačních efektů.
  VC MODE 2 se výhradně používá pro panoramata.
  VC MODE 3 upřednostňuje stabilizaci zachycených snímků a vzdává se možnosti stabilizace obrazu v hledáčku.
  S volitelným příslušenstvím TAMRON TAP-in konzolí můžete spravovat konfigurace VC MODE 1. Vyberete zobrazení hledáčku buď standardní nebo “Obrazová priorita”
 6. Nový mechanismus FLEX ZOOM LOCK umožňuje uzamčení zoomového kroužku v libovolné poloze
  Mechanismus FLEX ZOOM LOCK rychle uzamkne a odemkne zoom v jakékoli poloze pouhým posunutím kroužku zoomu. Fotografové mohou snímat z jakéhokoli úhlu, aniž by zoom prodlužovali neúmyslně. Kromě toho konvenční přepínač zámku zoomu zabraňuje nežádoucímu rozjetí tubusu objektivu během přepravy.
 7. Fluorová povrchová úprava a konstrukce odolná vlhkosti pro uživatelsky přívětivější objektiv
  Čelní plocha členu objektivu je potažena ochrannými sloučeninamy fluoru, které odpuzují vodu a olej. Povrch objektivu očistíte snadněji a je méně náchylný ke škodlivým účinkům nečistot, prachu, vlhkosti a otiskům prstů. Pro větší ochranu při fotografování venku je použito nepropustné těsnění po celém tubusu, které pomáhá chránit Váš objektiv.
 8. Systém elektromagnetické clony je nyní také použit s bajonetem Nikon
  Systém elektromagnetické clony, který byl standardní výbavou u bajonetů Canon je nyní použit i u bajonetu Nikon*2. Přesnější clona a její ovládání je možné díky tomu, že jsou lamely poháněny a řízeny motorem prostřednictvím elektronických impulsových signálů.
 9. Lehká a snadno uchopitelná objímka se stativovým závitem, která je kompatibilní s rychloupínací destičkou Arca-Swiss
  Nová texturovaná rukojeť a stativové rozhraní Arca-Swiss zvyšuje rychlost a manipulaci. Díky tomu, že je objímka se stativovým závitem vyrobena z lehkého hořčíku, se objektiv mnohem lépe nese.
  *2 K dispozici pouze s fotoaparáty kompatibilními s elektromagnetickou clonou (D3100, D3200, D3300, D5000, D5100, D5200, D5300, D5500, D7000, D7100, D7200, D300, D300s, D600, D610, D700, D750, D800, D800E, D810, D810A, D3x, D3s, D4, D4s, Df, D500, D5). (Ke dni 1.září 2016; Tamron)
 10. 10. Kompatibilní s konzolí TAMRON TAP-in (volitelné příslušenství objektivu)
  Volitelná konzole TAP-in poskytuje USB připojení k Vašemu počítači, což umožňuje snadnou aktualizaci firmwaru objektivu a přizpůsobení jeho funkcí, včetně jemných úprav AF a VC.
 11. Nově jsou vyvinuté telekonvertory výhradně pro Tamron
  Dva exkluzivní telekonvertory, které dokonale ladí optiku nového SP 150-600mm Di VC USD G2 (Model A022), nabízí 1.4x a 2.0x zvětšení, a poskytují maximální zoom v rozsahu až do 1200mm. Tyto nové telekonvertory rozšiřují ohnisovou vzdálenost použitého objektivu, což umožňuje pořizovat snímky v dalších rozmezích ultra teleobjektivu.
 12. Na základě přísných norem kvality hodné SP objektivů je tento nový objektiv vyroben s důkladnou pozorností na detaily
  Zejména pro řadu SP objektivů společnost Tamron zavedla přísný design a normy kvality. Tyto normy se vztahují na optickou konstrukci, mechanické provedení, vzled a design, ale také na oblasti jako robustnost objektivu a jeho zlepšení v různých funkcích. Tamron důkladně přezkoumal všechny konstrukční a výrobní procesy s cílem nabídnout své výrobky se stále větší přesností a úrovní kvality.

U SP 150-600mm G2 (Model A022) byl modernizován optický design, mechanické díly byly vylepšeny a byl přijat nový vnější design. K zajištění maximálního optického výkonu tohoto objektivu Tamron zlepšil přesnost součástek a zvýšil přesnost celkového mechanismu zoomu.

Tamron poskytuje nadstandardní péči o zákazníky:

5 let záruka

pětiletá záruka je podmíněna registrací objektivu zde: www.tamron.cz/zaruka-cz.
Registrace musí proběhnout do dvou měsíců od data nákupu.

3 denní servisní lhůta

Servis Tamron se zavazuje k novému termínu záručních oprav. Tento termín zákroků a oprav na objektivech Tamron by neměl překročit tři dny.
Termín tři dny je stanoven na maximální čas strávený v servisním středisku Tamron v ČR a nevztahuje se na :

  • nepracovní dny
  • čas na dopravu a doručení do servisu
  • čas na schválení a případné konzultace 

Vysvětlivky

 • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
 • Objektiv je vybaven záručním listem.
 • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.tamron.cz.
ParametryPorovnání
Výrobce
Tamron
Pevné ohnisko / Zoom
Zoom
Způsob ostření
AF i MF
Ohnisková vzdálenost
150-600 mm
Světelnost (f)
5-6,3
Bajonet
Nikon F (DSLR)
Nejvyšší clonové číslo
32-40
Konstrukce objektivu
21 prvků / 13 skupin
Obrazový úhel (˚)
16°25′- 4°8' (APS-C 10°38′ - 2°40')
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
2,2 m
Průměr filtrového závitu
95 mm
Formát snímače
Full Frame
Průměr × délka
108,4 x 257,7 mm
Hmotnost
1990 g
Dodávané příslušenství
Přední a zadní krytka, sluneční clona, stativový třmen a pouzdro.
Distribuce
CZ
Minimální ohnisková vzdálenost
150
Maximální ohnisková vzdálenost
600
doporučené příslušenství

Tamron SP 150-600 mm F 5-6,3 Di VC USD G2 Nikon F

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326