Nikon Monarch M5 12x42

Vodotěsný dalekohled s úpravou proti zamlžování a pogumovaným povrchem je ideální pro myslivost i pozorování přírody.... více
7 595.04 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz, prosím kontaktujte nás
9 190 Kč
ks
Essox
Essox
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Kód: BAA912YA
Kód dod.: BAA912YA
EAN: 4580130921445
Záruka: 10 let
Výrobce: Nikon
Popis a parametry

Nikon Monarch M5 12x42

Dokonalý společník pro všechny outdoorové činnosti

Dalekohled MONARCH M5 přináší spolehlivou kvalitu obrazu pro všechny outdoorové aktivity – od energeticky náročných koníčků, jako jsou horolezectví nebo pěší turistika, až po odpočinkové zájmy jako kempování či pozorování ptáků.

Dalekohled MONARCH M5 je vybaven optickým sklem s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), které opravuje barevné vady a nabízí tak jasný obraz a vysoké rozlišení. Lehké a odolné tělo je stylové, přenosné, vodotěsné a pohodlně se drží. Veškeré čočky a hranoly jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou, takže obraz je jasnější a má přirozenější barvy. Vrstva pro fázovou korekci zase zajišťuje vysoký kontrast.

 

Přirozený obraz

Tento dalekohled vám zprostředkuje neuvěřitelné čirý obraz a umožní vám tak vnímat jemné detaily okolního světa. Použité optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) opravuje chromatickou aberaci, která by se jinak projevovala jako barevné vady.

Komfort, styl a odolnost

Přepracované, stylové tělo dalekohledu se může pochlubit sofistikovaně čistým tvarem. Zároveň pohodlně padne do ruky a díky pogumovanému povrchu odolává nárazům a umožňuje pevný úchop. Dalekohled byl navržen s ohledem na odolnost, je vodotěsný – do hloubky až 1 m po dobu 10 minut – a také odolný proti zamlžení, takže představuje ideální řešení pro outdoorové aktivity.

Nízká hmotnost

MONARCH M5 je extrémně lehkým zástupcem své třídy dalekohledů. Všechny modely dalekohledu MONARCH M5 váží 640 g nebo méně, takže je s sebou snadno vezmete na túry, lezení po horách a na řadu dalších outdoorových aktivit.

Jasný a přirozený obraz

Vysoký optický výkon dalekohledu MONARCH M5 vám umožní naplno vnímat vše, co vám příroda nabízí. Dalekohledy využívají vícenásobné antireflexní vrstvy na všech čočkách a hranolech, stejně jako vícenásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazností na hranolech pro zajištění vyšší rovnoměrnosti v propustnosti světla v celém rozsahu vlnových délek viditelného spektra. Můžete se tak těšit z jasnějšího obrazu a přirozenějšího podání barev. Vrstva pro fázovou korekci zároveň minimalizuje ztrátu rozlišení a přináší tak vysoce kontrastní obraz.

Šetrné pro oči

Otočné a posuvné gumové očnice nabízejí vysoký komfort a umožňují snadné umístění očí do optimální pozorovací pozice. Nastavení opatřená záskoky dovolují uživatelům seřídit si optimální předsunutí výstupní pupily – pro jisté pozorování celého zorného pole a maximální komfort při dlouhodobém používání.

Volné ruce

Dalekohledy MONARCH M5 lze upevnit na stativ, což znamená, že je lze opatřit adaptérem pro upevnění na stativ, který se umístí doprostřed konstrukce dalekohledu. To je praktické zejména tehdy, pokud plánujete používat dalekohledy delší dobu ve stabilní poloze, například v úkrytu.

Vysvětlivky

 

  • Námi nabízené zboží pochází od českého zastoupení.
  • Dalekohled je vybaven záručním listem, záruční doba je 10 let
  • Případnou záruku můžete uplatnit u nás, nebo v oficiálním záručním servisu www.NIKON.cz.
ParametryPorovnání
Modelová řada
Nikon Monarch M5
Typ hranolu
Střechový
Zvětšení (násobek)
12
Průměr objektivu
42 mm
Úhel zorného pole reálný (°)
5,1°
Šířka zorného pole ve vzdálenosti 1 km
89 m
Relativní světelnost (koeficient stmívání)
12,3
Průměr výstupní pupily
3,5 mm
Předsunutí výstupní pupily okulárů
15,1 mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
3,5 m
Délka
145 mm
Šířka
129 mm
Hmotnost
640 g
Vodotěsné provedení
Ano, plněný dusíkem
Nastavení osové vzdálenosti okulárů
56-72 mm
Obsah balení
Krytky dalekohledu, pouzdro, popruh.
Distribuce
CZ
doporučené příslušenství

Nikon Monarch M5 12x42

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
VK Foto
Francouzská 18
120 00 Praha 2
Česká republika
IČO: 71575006
DIČ: CZ7106260326